Winterbergova poslední cesta

Winterbergova poslední cesta

Adresa:

Brno, Lazaretní 9

Termín: 22.1.2022
Vstupné:

150 – 300 Kč

22leden neděle 20:00

Žánr: divadlodrama

Umělci: Lucie Hrochová


Doposud nejrozsáhlejší Rudišovo literární dílo poprvé vyšlo v Německu na podzim 2019. Od té doby získala kniha řadu prestižních literárních cen. V češtině vyšel román na podzim roku 2021 v překladu Michaely Škultéty. Základním rámcem Rudišova díla je daleká vlaková cesta, jíž přes polovinu Evropy podniká stoletý Wenzel Winterberg se svým mladším pečovatelem Janem Krausem.

Winterberg ztělesňující paměť různých částí střední a východní Evropy svým postupným rozvzpomínáním propojuje dějiny Evropy s dějinami lidské duše. Dochází k tomu, že vše co člověk vykoná v prostoru, který zrovna teď na pár desítek let obývá, je a zůstane v něm zapsáno navždy. Každé lidské jednání má svoje následky a ovlivňuje jednání dalších. Z rozsáhlého epického díla, které pro divadlo adaptovala Katarína Kašpárková Koišová tak postupně vystupuje otázka odpovědnosti nikoli jen k veřejnému prostoru ale rovněž k udržení paměti lidské duše a lidské společnosti.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

14červen úterý 19:00

Hana

, Malinovského nám. 1 Divadlo

8červen středa 20:00

11červen sobota 14:00

Lucerna

, Malinovského nám. 1 Divadlo

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?