Výstava historických oděvů ze sbírek Státního zámku Rájec nad Svitavou a soukromé sbírky Kristiny Ketmanové z období mezi roky 1850 - 1920. Výstava je umístěna na II. prohlídkové trase v soukromých pokojích od 1. 7. 2021 do 5. 9. 2021. Výstava je přístupná v otvíracích dnech zámku v rámci prohlídek s průvodcem.

Móda je nekonečně proměnlivá. Mění se v průběhu období, liší se mezi společenskými vrstvami, podle své funkce i v průběhu dne. Avšak oproti drahým kožešinám, jemnému sametu a luxusním krajkám, z kterých jsou vytvořeny oděvy na oficiálních aristokratických portrétech, bylo běžné domácí oblečení mnohem jednodušší. Státní zámek Rájec nad Svitavou, jako letní sídlo rodiny Salm-Reifferscheidt, opatruje kolekci pánského domácího i společenského oblečení z 19. století a začátku 20. století, kterou pro výstavu Móda pro každou příležitost doplnila dámská kolekce ze soukromých sbírek Kristiny Ketmanové. Výběr ze zámeckých textilních sbírek je v tomto rozsahu vystaven poprvé.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Móda pro každou...

Wellness hotel PanoramaBlansko (4.2 km)

Restaurace a hotel OlbergBlansko (8.5 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (8.6 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...