Helmut Newton: Nestoudná krása

Helmut Newton: Nestoudná krása

Adresa:

Brno, Dominikánská 2

Termín: 2.8.2021 v 21:00 hod. (pondělí)
Vstupné:

100 Kč

2srpen pondělí 21:00

Žánr: filmdokumentární letní kino kino pod širým nebem open air Brno


Pro někoho perverzní a machistický, pro jiného geniální a podvratný. Helmut Newton byl bezpochyby jedním z nejvlivnějších mistrů módní fotografie, uznávaný, obdivovaný i zatracovaný...

Helmut Newton sice svět opustil už v lednu 2004, přesto zůstává jedním z nejslavnějších a nejvystavovanějších fotografů. Berlínský rodák, který v osmnácti utekl před nacismem, se proslavil především provokativními fotografiemi nahých žen. V současnosti však otázka, zda pro něj byly ženy sexuální objekty, nebo reprezentantky síly, dostává nové kontury. A právě proto se německý režisér Gero von Boehm rozhodl otočit směr objektivu a namířit ho zpět na Newtona. A přidat pohledy několika slavných žen, které portrétoval. V dokumentu mluví často i sám fotograf – režisér s ním sám už od devadesátých let natáčel a nyní také získal exkluzivní přístup do jeho archivu.

Hrají: Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Catherine Deneuve, Grace Jones 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Helmut Newton:...

Hotel Barcelo Brno PalaceBrno (93 metrů)

ProtiatomovĂ˝ kryt 10-ZBrno (141 metrů)

Best Western Premier Hotel International BrnoBrno (218 metrů)