ProART: Kreativní psaní s Filipem Korytou

ProART: Kreativní psaní s Filipem Korytou

Termín: 17.7.2021
Vstupné:

2640

Žánr: ProARTfestivalworkshop


Kreativní psaní - Slam poetry s Filipem Korytou

Slam poetry workshop Filipa Koryty (aka Dr. Filipitche) není pouze workshopem slam poetry (nejde tedy pouze o kombinaci tvůrčího psaní a rétoriky). Někteří účastníci jej zpětně označili za terapii, jiní za workshop kreativity jako takové – obojí lektor přijímá (a možná mu to lichotí). Workshop kombinuje teorii s praxí, vychází z odborných publikací a dosavadních tvůrčích a performerských zkušeností autora. Mimo jiné se například dozvíte, jak zatočit s tvůrčím blokem, co s trémou či jak vůbec svoji uměleckou dráhu odstartovat (pakliže jste tak ještě neučinili).

Filip Koryta
Narodil se v Kraslicích a vyrostl v Sokolově, což jej dodnes ovlivňuje (důkazem budiž jeho prozatím poslední literární dílo, próza Falknov Calling, vydaná u nakladatelství Druhé město, mapující dospívání na uhelném maloměstě). Po maturitě na tamějším gymnáziu přesídlil na Západočeskou univerzitu v Plzni, kde na Pedagogické fakultě absolvoval učitelství češtiny a psychologie. Čtrnáct dní pak ještě studoval na DAMU, ale pro pracovní vytížení toho nechal. Kromě prózy píše i básně, kteréžto doposud svázal do tří rozličných sbírek: Chlípnost, S tebou a bez tebe a Fotogenické problémy. K psaní básní jej dovedla tvorba písňových textů, které psal pro své skupiny Friday, Glajstr Duo (intelektuální porno-pop) a diCaprio, v nichž zároveň působil jako frontman. Se skupinou Friday vydal album Nebylo to jenom tak, s Glajstr Duem pak alba Udělej čerta! a Dobroty. Od psaní básní a písňových textů už to byl posléze jen krůček ke slam poetry, žánru performativní poezie, kde se roku 2017 stal mistrem České republiky. Současně je též spolu se svým švagrem trojnásobným mistrem ČR v duo slamu (2017, 2018 a 2020), jako jeden ze čtyř slamerů vystupoval na největších polistopadových demonstracích pro statisíce lidí a své slamové verše vydal ve dvou svazcích (Test tvojí trpělivosti a Promiň). V rámci slam poetry se věnuje i produkci, akce organizuje především v Karlovarském, Plzeňském, Ústeckém a Jihočeském kraji. Hojně moderuje, mimo jiné stál u vzniku dvou talk show: MelemePantem a slamTALK. Věnuje se i improvizačnímu divadlu, konkrétně pod hlavičkou pochybného souboru Nevyžádaná rada, a tvoří polovinu podcastového dua UšiPusyMajk, přičemž zlí jazykové tvrdí, že to je ta temná polovina. Všeobecně se ví, že miluje vodní meloun, ale zato se bojí hadů a výšek.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce ProART: Kreativní...

Penzion DvořákovaBrno (276 metrů)

Best Western Premier Hotel International BrnoBrno (409 metrů)

ProtiatomovĂ˝ kryt 10-ZBrno (523 metrů)