České loutkové divadlo třikrát jinak

České loutkové divadlo třikrát jinak

Adresa:

Vyškov, náměstí Čsl. armády 475/2

Termín: 10.6.2021 22.8.2021
Vstupné:

50 Kč, snížené 25 Kč

10čer - 22srp celý den

Žánr: výstavydivadlo české loutkové divadlo loutky rodina děti historie Vyškov


8. 6. – 22. 8. 2021 Zámecká komora Muzea Vyškovska

Výstava podává stručný a reprezentativní pohled na bohatou tradici i rozmanitou současnost českého loutkového divadla, které je ojedinělým fenoménem české kultury a dodnes okouzluje diváky na celém světě.

Ve třech oddílech věnovaných historickému vývoji, poválečné proměně a loutkářským technikám se seznámíte s různými kapitolami českého loutkového divadla. Ve třech magických boxech nahlédnete do období kočovného divadla i éry populárních rodinných divadel, seznámíte se s významnými loutkářskými výtvarníky v kontextu slavných inscenací a loutkářských souborů, shlédnete prezentaci fenoménu černého divadla a moderní divadelní architektury, a pokud dojdete až na konec cesty, čeká vás interaktivní část, ve které poznáte různé technologické druhy loutek v podobě typických postav z českých pohádek, s nimiž si můžete vyzkoušet manipulaci.

Výstavu zapůjčil Institut umění – Divadelní ústav. Kurátorka výstavy: Nina Malíková, Martina Černá, Produkce: Viktorie Schmoranzová.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce České loutkové...

Penzion Chalupa U MÄ›stskĂ© brányVyškov (321 metrů)

Hotel SelskĂ˝ dvĹŻrVyškov (387 metrů)

UbytovánĂ­ Puškinova 29 - VyškovVyškov (939 metrů)