ProART: Stand Up Therapy - Filip Teller

ProART: Stand Up Therapy - Filip Teller

Termín: 18.7.2021
Vstupné:

2400

Žánr: ProARTfestivaltanecdivadlo


V rámci festivalu ProART 2021.

Poslechněte si podcastový rozhovor s ředitelem festivalu Martinem Dvořákem!

Stand Up Therapy je příležitost vytvořit si vlastní autorský stand up, ve kterém budete hovořit o tom, co je pro Vás důležité, aktuální a rezonuje ve Vás. Stand up jako forma terapie založená na sdílení svého příběhu, pravdě a schopnosti přetvořit své osobní téma do humoru za pomoci základních komediálních technik a nadhledu.

“Právě na opravdovost a upřímnost je při tvorbě kladen důraz. Ti nejlepší stand up komici tvoří humor založený výhradně na pravdě. Umět si totiž utahovat sám ze sebe, svých problémů, společnosti, politiky a vlastní mámy, to je umění komiky a schopnost sebe terapie. Nakonec tím pomůžete i lidem, kteří na vás dívají. Pochopí, že nejsou ti jediní, kteří v sobě něco řeší. Možná si dokonce řeknou, že na tom nejsou až tak zle.”

Stand up Therapy kurzy probíhají v přátelské a bezpečné atmosféře, s empatickým přístupem k individualitě každého jedince a stylu jeho humoru.

Zakladatelem projektu a lektorem workshopu je herec, stand up komik, moderátor, zdravotní klaun a vášnivý propojovatel lidí, Filip Teller. (www.filipteller.com). Sám o procesu tvorby říká následující:
“Stand up je jako vajíčko. Abyste se dostali k podstatě svého tématu, musíte nejdřív rozbít skořápku, která Vám brání o ní hovořit, pak projít přes bílek výmluv a tlachání a teprve poté se dostanete k jádru věci, k pravdě a zárodku, ze kterého může vzniknout skvělý stand up. Je to ulevující proces.“
Stand up Therapy si dává za úkol nabídnout lidem příležitost otevřeně hovořit o svých pocitech, názorech či problematice své sociální bubliny. Jedná se o projekt, který napomáhá jeho účastníkům k sebevyjádření a v případě vyloučených skupin i k integraci do běžného života. Na projektu spolupracují dle potřeby odborníci z oblasti psychologie a sociologie.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce ProART: Stand Up Therapy...

Penzion DvořákovaBrno (276 metrů)

Best Western Premier Hotel International BrnoBrno (409 metrů)

ProtiatomovĂ˝ kryt 10-ZBrno (523 metrů)