Hrabal a muž u okna

Hrabal a muž u okna

Adresa:

Brno, Lidická 16

Termín: 26.5.2021
Vstupné:

110 Kč - 380 Kč

26květen středa 19:00

Žánr: divadločinohra černá komedie

Umělci: Jan MazákRadka CoufalováViktor Skála


černá komedie, česká premiéra

Pan Dudek je starší důchodce. Pan Dudek již mnoho let žije tím, že pozoruje. Pozoruje Bohumila Hrabala. A poctivě o něm podává na okres svá každodenní podrobná hlášení. Pan Dudek žije v kůlně, přímo naproti Hrabalově chatě v Kersku. Pan Dudek ví o Hrabalovi všechno. S výjimkou toho, že Hrabal je už půl roku mrtvý.

V okamžiku, kdy za panem Dudkem přijde slečna Lenka, aby se ho zeptala na jeho hlášení o Hrabalovi, je pan Dudek přesvědčený, že nahradila jeho kontakt od Státní bezpečnosti, který se mu přestal ozývat. Ta je přitom z turistické kanceláře a přišla pana Dudka vyzpovídat v souvislosti s plánovaným otevřením Muzea Bohumila Hrabala v jeho chatě v Kersku a je naprosto fascinována Dudkovými znalostmi o Hrabalovi. Proto o něm začne uvažovat v úplně jiné úloze…

Bernhard Setzwein se narodil v roce1960 v Mnichově, kde později studoval germanistiku a národopis. Od roku 1985 působí Setzwein jako spisovatel na volné noze. Už desítky let se z literárního hlediska zabývá bavorsko-českým sousedstvím. Účastnil se mnoha setkání německých a českých autorů a podílel se na mnoha publikacích (např. Měsíc autorského čtení v Brně v roce 2013). Několik jeho děl bylo přeloženo do češtiny. Během svého rezidenčního pobytu v Brně Bernhard Setzwein pracoval na svém románu Das Buch, das niemand lesen kann.

Specificky poetickým způsobem psaná absurdní hra německého spisovatele Bernharda Setzweina, která nenásilným způsobem rámcově mapuje Hrabalův život a dílo i atmosféru doby, měla premiéru v červnu 2015 v německém Theater Regensburg. Hořkou komedie o jednom z nejvýznamnějších českých literátů 20. století přivede na jeviště Činoherní scény v české premiéře režisér Stanislav Moša. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

19červen sobota 19:00

Amerika

, Zelný trh 9 Divadlo

12září neděle

Shirley Valentine

, Jakubské náměstí 5 Divadlo

13září pondělí

Můj báječný rozvod

, Jakubské náměstí 5 Divadlo

21červen pondělí 19:00

Stěhování duší

, Malinovského nám. 1 Divadlo

Ubytování v okolí akce Hrabal a muž u okna

Penzion DvořákovaBrno (637 metrů)

Best Western Premier Hotel International BrnoBrno (774 metrů)

ProtiatomovĂ˝ kryt 10-ZBrno (891 metrů)