Svět skřítků a trpaslíků

Svět skřítků a trpaslíků

Adresa:

Brno, Veletržní 19

Termín: 22.5.2021 28.8.2021
Vstupné:

plné 100 Kč

22kvě - 28srp celý den

Žánr: výstavyděti rodina skřítci trpaslíci pohádka Brno


Suterén letohrádku bude nadále patřit pohádkám. „Na podzim a v zimě se totiž uskutečnila výstava o skřítcích a trpaslících, která musela být hned dvakrát uzavřena. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli ji v upravené podobě prodloužit v suterénním sále“, uvádí Mgr. Petr Lukas, správce letohrádku. Na výstavě Svět skřítků a trpaslíků uvidíte kolem 200 pohádkových postaviček v krajinkách, zahrádkách a ty nejvzácnější ve vitrínách. Oblíbené malé postavičky našli své místo jako ozdoba dóz, sklenic, hrníčků i oblíbených retro stojánků na vánoční stromky nebo jako motiv přání a pohlednic. Diorámata představují skřítky jako strážce pokladů, jako domácí zlobivé šotky a samozřejmě jako zahradní dekorace. Nechybí ani dětem dobře známí skřítci z televizních Večerníčků – Křemílek s Vochomůrkou, Rákosníček, skřítci František a Fanynka z Kouzelné školky, Šmoulové či Sněhurka se sedmi trpaslíky.

Nejmenší skřítci na výstavě mají velikost 2-3 cm, největší trpaslík měří 100 cm, nejstarší exponáty pochází z legendární Mareschovy manufaktury v Ústí n. Labem, kde na přelomu 19. a 20. století vznikl první zahradní trpaslík na světě. A věděli jste, že i skřítci rádi mlsají?

Otevřeno

(do 30. 6. st-ne 10-16 h., o prázdninách pouze víkendy a svátky 10-16 h.)

Vstupné

100 Kč – dospělí, 75 Kč – senioři a studenti, 60 Kč – děti ZŠ, 30 Kč – děti MŠ; sleva 20% na jízdenky IDS JMK nebo na ZTP.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Svět skřítků a...

Orea Congress Hotel BrnoBrno (403 metrů)

Quality Hotel BrnoBrno (756 metrů)

ProtiatomovĂ˝ kryt 10-ZBrno (1 272 metrů)