Meeting Brno je multižánrový festival, který nabízí platformu pro setkání zástupců různých názorů, kultur a náboženství. Jeho program sestává z diskusních fór s inspirativními hosty a množství uměleckých vystoupení, která rozvíjejí hlavní festivalové téma. Jedna z hlavních dramaturgických linek letošního ročníku se bude vinout kolem příběhu mladičké komunistické odbojářky Marie Kudeříkové.

Šestý ročník festivalu se letos uskuteční od 26. července do 1. srpna 2021. Jeho program přinese na třicet diskusních a kulturních pořadů zabývajících se tím, jak moc je pro naši společnost důležité, abychom byli vyrovnáni s vlastní minulostí, abychom znali své kořeny a mohli tak pevně zakotveni čelit výzvám současnosti. Mottem letošního ročníku je Pravda vítězí?

Před šesti lety učinilo město Brno velké gesto smíření vyjádřením lítosti nad událostmi z léta 1945 včetně divokého odsunu německojazyčného obyvatelstva. Brno vystoupilo z řady a začalo se profilovat jako sebevědomé evropské město, které si váží své mnohonárodnostní historie.

Centrem festivalového dění se stejně jako v loňském roce stane augustiniánský klášter na Mendlově náměstí. Kompletní program festivalu bude zveřejněn koncem května při příležitosti připomínky konce druhé světové války v obvyklém termínu festivalu Meeting Brno.

Rezervace

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Festival Meeting Brno

ProtiatomovĂ˝ kryt 10-ZBrno (385 metrů)

Best Western Premier Hotel International BrnoBrno (419 metrů)

Hotel Barcelo Brno PalaceBrno (529 metrů)