Přejít na stránky Ticketpro.cz

Bratři Ebenové

Adresa:

Brno, Lidická

Termín: 23.5.2013
Vstupné:

390 - 590 Kč

23květen čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrockfolkjazz


Pozoruhodná skupina Bratři Ebenové míří v květnu do Brna. V pondělí 20.května od 19 hodin se představí Marek, Kryštof a David Ebenovi s kapelou na Tenisových dvorcích BLTC v brněnském parku Lužánky a naservírují přesně to, čím jsou proslavení: sofistikovaný folk s vybroušenými texty, které přetékají krásnými slovními hříčkami.

Pozoruhodná skupina Bratři Ebenové míří v květnu do Brna. V pondělí 20.května od 19 hodin se představí Marek, Kryštof a David Ebenovi s kapelou na Tenisových dvorcích BLTC v brněnském parku Lužánky (dolní kurty u Tř. kpt. Jaroše) a naservírují přesně to, čím jsou proslavení: sofistikovaný folk s vybroušenými texty, které přetékají krásnými slovními hříčkami.

Bratři Ebenové, synové skladatele Petra Ebena a synovci Ilji Hurníka, vlastně do žádného hudebního proudu nepatří. Spojení Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu vytváří ojedinělý ebenovský sound, obohacený dalšími nástroji. Již koncem sedmdesátých let, kdy Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku či jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru.

První řádné album Malé písně do tmy vydali v roce 1984, dalších jedenáct let trvalo, než vznikl titul Tichá domácnost (1995) s hosty Karlem Plíhalem, Zdeňkem Vřešťálem, Ivou Bittovou a dalšími. Sedm let si pak posluchači počkali na další album Já na tom dělám, které na Tichou domácnost navázalo jak poetikou, tak i v obsazení hostů, mezi které přibyl ještě Jiří Schmitzer. Zatím poslední album Chlebíčky vydali v roce 2008. V roce 1990 odskočili k Adventním písním a koledám, které nahráli se zpěvačkou Martou Kubišovou.

Přijďte si vychutnat večer plný jemné ironie, svižného slovníku a neotřelých rýmů, který si získal publikum napříč hudebními žánry.

Sleva ZTP a ZTP/P - pro každou z osob sleva 20%.


Sleva pro Důchodce a vozíčkáře je v prodeji pouze přes internet.

#160;

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Bratři Ebenové

Restaurace a hotel OlbergBlansko (15.2 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (19.9 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (20.7 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...