Noc na Karlštejně

Noc na Karlštejně

Termín: 20.6.2021 (neděle) další termíny
Vstupné:

710 Kč - 760 Kč

20červen neděle 20:30

Žánr: divadlomuzikál open-air Biskupský dvůr Brno


Městské divadlo Brno zahajuje předprodej vstupenek na svá open-air představení na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea.

Tiché zákoutí Zelného trhu ožívá pravidelně každé léto již po dvanáct let divadelními příběhy z dílny Městského divadla Brno. I na letošní léto je již pečlivě nachystána pestrá programová nabídka plná hvězd, které zazáří na obloze nad vámi i na jevišti před vámi!

Původní veselohra Jaroslava Vrchlického, podle které později vznikl i slavný film, měla premiéru v Národním divadle v roce 1884 a záhy se stala velmi oblíbenou. Její věhlas ještě zesílil po roce 1973, kdy Zdeněk Podskalský natočil stejnojmennou filmovou hudební komedii, která je již součástí zlatého fondu české kinematografie. Nic nezáleží na tom, že zápletka, podle níž na Karlštejn nesměly vstoupit ženy, je pouhou legendou. Listina z roku 1357, která Vrchlického pravděpodobně inspirovala, pouze uvádí: „Zakazujeme, aby ve věži hradu Karlštejna, v níž se nachází kaple, bylo dovoleno komukoli s nějakou ženou, byť by to byla i zákonitá manželka, spáti nebo ležeti.“ Jediné omezení, se tedy týkalo posvátné kaple Svatého Kříže, jinak byl hrad ženám přístupný.

Oblíbené příběhy se ale nemusejí zakládat na pravdivém základě. Romanticky zidealizovaná a úsměvná historka ze života otce vlasti se stala nesmrtelnou díky filmovému zpracování s takovými hereckými osobnostmi, jakými byl Vlastimil Brodský, Waldemar Matuška, Miloš Kopecký, Karel Höger, Jana Brejchová či Jaroslav Marvan, pro kterého byla role purkrabího jeho poslední filmovou prací. Diváckou atraktivnost zaručují i dnes již zlidovělé písně s melodiemi Karla Svobody. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Další termíny akce

20.6.2021 20:30 (neděle) Přidat do kalendáře
21.6.2021 20:30 (pondělí) Přidat do kalendáře
22.6.2021 20:30 (úterý) Přidat do kalendáře
23.6.2021 20:30 (středa) Přidat do kalendáře
24.6.2021 20:30 (čtvrtek) Přidat do kalendáře

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Noc na Karlštejně

Penzion DvořákovaBrno (637 metrů)

Best Western Premier Hotel International BrnoBrno (774 metrů)

ProtiatomovĂ˝ kryt 10-ZBrno (891 metrů)