Vernisáž výstavy Klauni a jiné grafiky

Vernisáž výstavy Klauni a jiné grafiky

Adresa:

Brno, Jakubské náměstí 5

Termín: 2.10.2020

2říjen pátek 16:00

Žánr: výstavyvernisáž křest knihy humor kresba Brno


Foyer brněnského Divadla Bolka Polívky zaplní obrázky s charakteristickým rukopisem Jiřího Slívy, který dobře známe ze stránek novin a časopisů. Vernisáž výstavy nazvané Klauni a jiné grafiky se uskuteční v pátek 2. října v 16 hodin před divadlem na zahrádce restaurace Jakoby a její součástí bude křest knihy Vino fatale, obsahující téměř dvě stovky Slívových černobílých i barevných kreseb, litografií, leptů a maleb, aforismů na téma víno, vinárny, vinice, vinaři, přípitek, láhve, vývrtky, viněty…

Říká se, že veselá mysl je půl zdraví. Obzvláště v době covidové, která umí být velmi neradostná, může jemný, inteligentní a mile absurdní humor Jiřího Slívy na výstavě Klauni a jiné grafiky ve foyer Divadla Bolka Polívky potěšit a pobavit. Vernisáž proběhne za dodržení všech hygienických předpisů.

Český grafik, karikaturista, ilustrátor, malíř, textař, básník i tvůrce aforismů Jiří Slíva (1947, Plzeň) původně vystudoval VŠE a pracoval jako odborný pracovník Ústavu pro filozofii a sociologii ČSAV. Kreslením se začal živit v roce 1979, od té doby se jeho kresby pravidelně objevují v časopisech doma i v zahraničí, vystavuje po celém světě, ilustroval více než 170 titulů a publikoval 20 knih vlastního kresleného humoru v Česku, Německu, Švýcarsku, USA a Francii.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vernisáž výstavy...

Penzion DvořákovaBrno (179 metrů)

Best Western Premier Hotel International BrnoBrno (358 metrů)

ProtiatomovĂ˝ kryt 10-ZBrno (466 metrů)