Burian – Křivinka, Petr Pelčák, Rusín & Wahla: Stavby a projekty 2009 – 2019

Burian – Křivinka, Petr Pelčák, Rusín & Wahla: Stavby a projekty 2009 – 2019

Adresa:

Brno, Malinovského náměstí 2

Termín: 18.9.2020 15.11.2020

18zář - 15lis celý den

Žánr: výstavyDům umění vernisáž Brno


Výstava představí tvorbu tří předních brněnských architektonických ateliérů. Aleš Burian, Gustav Křivinka, Petr Pelčák, Tomáš Rusín a Ivan Wahla patří ke generaci, která vstupovala do profesního života na přelomu osmdesátých a devadesátých let a velmi brzy dostala příležitost samostatně projektovat a stavět. Stavby Buriana, Křivinky, Pelčáka, Rusína a Wahly jsou Brňanům důvěrně známé: patří k nim významné univerzitní budovy (Filozofická fakulta Masarykovy univerzity, Fakulta informatiky Masarykovy univerzity, Fakulta informačních technologií VUT), zdravotnická zařízení (Diagnostický pavilon Masarykova onkologického ústavu), celá řada obytných domů a souborů, rekonstrukce významných památek moderní architektury v čele s vilou Tugendhat, ale také mnohé oblíbené kavárny či urbanistická úprava Zelného trhu.

Není divu, že realizace vystavujících architektů získaly domácí i mezinárodní ocenění a několik nominací na Evropskou cenu za současnou architekturu – Mies van der Rohe Award.

Otevřeno: út – ne 10 – 18 h

Vernisáž: 17.9.2020 18:00

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Burian – Křivinka,...

Penzion DvořákovaBrno (354 metrů)

Best Western Premier Hotel International BrnoBrno (726 metrů)

ProtiatomovĂ˝ kryt 10-ZBrno (793 metrů)