Den v památníku

Den v památníku

Termín: 19.9.2020
Vstupné:

dobrovolné

19září sobota 13:00

Žánr: ostatní akce


Den v památníku

13:00–19:00 – workshopy pro děti
„Romano nav": Tajemství romských přezdívek
Již od pradávna dostávalo každé romské dítě kromě oficiálního jména také romskou přezdívku. Své „romano nav" měl i ve světě známý romský boxer Johann Trollmann (1907–1944). Jeho přezdívka se po válce stala symbolem vzdoru, odvahy i útisku.
V rámci výtvarné dílny si děti vyberou vlastní přezdívku a vytvoří razítka, díky kterým si budou moci své „romano nav" tisknout na papírové brože.

13:00, 15:00, 17:00 – prohlídky areálu s výkladem

19:30 divadelní představení Cikánský boxer (v hlavní roli Filip Teller)
Divadelní představení, monodrama německé autorky Rike Reinigerové inspirované životními osudy romského boxera Johanna Trollmana. Ten se v roce 1933 stal mistrem Německa v boxu, titul mu však byl nacisty záhy odebrán. I přesto, že na začátku války narukoval do wehrmachtu a bojoval i na východní frontě, byl po návratu z Ruska poslán do koncentračního tábora Neuengamme. Tam se stal nakonec obětí krutého zacházení esesmanů a kápů.

21:00 noční prohlídka areálu památníku
Klasická prohlídka rozšířená o výklad etnoložky Muzea romské kultury v Brně Evy Mazárové se zaměřením na víru Romů v posmrtný život a víru v duchy zemřelých (tzv. mule). Výklad doplní a prohlídky se zúčastní známý romský hudebník Gejza Horváth.

Dobrovolné vstupné na všechny části programu.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Den v památníku

Penzion ZubrĹ tÄ›pánov nad Svratkou (6.6 km)

Hotel RudkaKunštát (6.7 km)

Chaloupka U Ĺ™eky - VĂ­rVĂ­r (9.2 km)