Po schodech do Comedienhousu

Po schodech do Comedienhousu

Adresa:

Mikulov, Zámek 1

Termín: 11.8.2020

Žánr: výstavyMikulov barokní divadlo historie zámek


Mnozí jistě dobře znají zámecké barokní divadlo ve Valticích, nebo Českém Krumlově. Málokdo už ale tuší, že jejich nejstaršího předchůdce měli na mikulovském zámku.

Mikulovské barokní divadlo se do dnešních dob přeneslo prostřednictvím nově otevřené výstavy Po schodech do Comedienhousu, která v těchto dnech na zámku začíná. Divadlo, které na zámku zřídil kardinál Fratišek Dietrichstein za pomoci mnoha umělců a architektů se však jako takové nedochovalo.

„Divadlo bývalo dříve v prostorách současné zámecké knihovny. Po velkém požáru v roce 1719 byla nejvíce poničena právě budova divadla. Zbyly nám po něm vlastně už jenom pozůstatky zlacených štuků na stropě, které však později překryla modernější klenba při rekonstrukci zámecké knihovny.“ řekl kurátor výstavy a správce zámecké knihovny Mgr. Miroslav Koudela.
Na divadelní tradici města Mikulova tak upomínají modely divadla, které vytvořili autoři výstavy podle principů, které dodržovala většina barokních divadel. „V archivních materiálech jsou například přesně popsány rozměry jeviště, takže tady jsme mohli vycházet z dat přímo pro mikulovský zámek. Jinak jsme pracovali na základě několika jiných barokních divadel.“ řekl autor modelu MgA. František Zelinka.

Výstavu doplňují obrazy a informace o největších divadelních mecenáších z rodu Dietrichsteinů.

Výstava se stala součástí prohlídkové trasy knihovna a je možné ji navštívit kdykoliv v běžné otevírací době mikulovského zámku. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Po schodech do...

Ubytování v Renesančním doměMikulov (177 metrů)

Terasa Pension & WinebarMikulov (180 metrů)

Ubytování KroupaDolní Dunajovice (5.9 km)