Dějiny módy na panenkách

Dějiny módy na panenkách

Adresa:

Slavkov u Brna, Palackého nám. 1

Termín: 25.8.2020 30.9.2020
Vstupné:

základní 70 Kč, snížené 50 Kč

25srp - 30zář celý den

Žánr: výstavymóda historie netradiční prohlídky akce v přírodě rodina děti zámek panenky


25. srpna začíná na Zámku Slavkov - Austerlitz výstava „Dějiny módy na panenkách“, jejíž autorkou je Zdena Mudráková ze Zlína. Návštěvníci mohou obdivovat stovky exponátů - ručně šitých a zdobených šatů a patřičných doplňků oblečených na panenkách Barbie a Steffi. Výstava mapuje historické oděvní styly a její záběr je opravdu impozantní – přes 2000 let – od Egypta, přes Krétu, Řecko a Řím, dále jednotlivé slohy od středověku až po 80. léta 20. století. Nebudou opomíjeny ani pánské miniaturní oděvy a uniformy.

Můžete se těšit na nejznámější oděvy významných historických postav, například Marie Terezie, Jana Ámose Komenského, Karla IV., Lady Diany a mnohých dalších. Samozřejmě nebude chybět ani Napoleon a Josefína. Veškeré modely historických oděvů jsou ušité přesně podle portrétů nebo fotografií v odborné literatuře.

Výstava bude otevřena do 30. Září. V srpnu ji můžete navštívit každý den, v září od úterý do neděle vždy od 9:00 do 17:0

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dějiny módy na...

Vinný sklep KrýsaKyjov (24.2 km)

Ubytovani U KulkyKyjov (24.3 km)

Restaurace a hotel OlbergBlansko (24.9 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...