Apartmá v hotelu Plaza

Apartmá v hotelu Plaza

Adresa:

Brno, Dvořákova 11

Termín: 20.9.2020
Vstupné:

50 - 390 Kč

20září středa 19:00

Žánr: divadlokomedie zklamání obavy

Umělci: Hana Tomáš BriešťanskáMartin SlámaVáclav Hanzl j. h.Jana Štvrtecká


Světově proslulá situační komedie (premiéra 1968) „amerického Moliera“, který náleží mezi nejhranější a nejplodnější divadelní a filmové autory dvacátého století. Luxusní hotelový pokoj (původní název hry Plaza Suite se volně překládá do češtiny jako Apartmá hotelu Plaza nebo Apartmá 719) je svědkem tří nezávislých příběhů dvojic, které vtipně i nemilosrdně demaskují partnerské vztahy. V příběhu prvním si chce v pokoji starší manželský pár zavzpomínat na líbánky, které v něm kdysi strávil, ve druhém se úspěšný hollywoodský producent pokouší svést svou někdejší kamarádku, spolužačku a expřítelkyni a ve třetím se rodiče pokoušejí přemluvit dceru, jež propadla panice a uzavřela se před svatbou do koupelny. Trojkomedie plná zvratů a nečekaných situací, jejíž broadwayský sukces vedl k neméně úspěšnému zfilmování (1971), je reprezentativní ukázkou mistrných dialogů, které při vší své vtipnosti nepostrádají spodní patra, včetně toho pro Simona nejcharakterističtějšího – velkou vrstvu hořkosti. A podobně jako v jiných hrách hrdinové Simonových příběhů střídavě úspěšně bojují se životním zklamáním, se svými strachy a obavami.

Narodil se v Brně. Zde vychodil základní a střední školu, vystudoval herectví na Divadelní fakultě JAMU a po absolutoriu se stal v roce 1992 členem činohry Národního divadla Brno (tehdejší Zemské divadlo v Brně).
Narodila se v jihomoravských Valticích. Po maturitě na břeclavském gymnáziu byla přijata na studium herectví na Divadelní fakultě JAMU. Po absolutoriu se stala 1. května 1993 členkou činohry Národního divadla. Jednou z jejích...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Apartmá v hotelu Plaza

Restaurace a hotel OlbergBlansko (15.9 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (20.6 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (21.2 km)