Ohnivá země

Ohnivá země

Adresa:

Brno, Zelný trh 4

Termín: 30.5.2021

30květen sobota 17:00

Žánr: divadločinohra Brno


Politikaření na český způsob.

autor: Václav Štech

Inspektor pojišťovací společnosti Pazdera se rodinnému kruhu svěří s geniálním nápadem – kolonizováním Bosny. Ta by se stala pro celou Evropu místem, odkud by se „hrnulo zlato“. Jelikož svůj návrh poslal vládě do Vídně a stále nedostal odpověď, hodlá celou věc popohnat tím, že bude kandidovat jako poslanec za Ohnivou zemi. Tak se přezdívá problematickému, takřka „žhnoucímu“ volebnímu okrsku v sousedství, jenž je vyhlášený tím, že v něm žádný poslanec dlouho nevydrží. Hlavou okrsku je však Pazderův vzdálený příbuzný Nešpor, přes kterého by mohl získat mandát, a díky tomu vbrzku pohovořit o kolonizaci přímo s ministrem. Teď je důležité přesvědčit Nešpora o tom, že je horlivý vlastenec. Jenomže i tak mohou přijít nečekané komplikace např. v podobě neohlášeného pobytu člověka, který je mnohými považován za špeha z Vídně, anebo rozmáhající se činností klubu velocipedistů, jež rozčiluje některé vlastence.

Veselohra Václava Štecha (1859–1947) z roku 1895, který byl mj. jedním z prvních ředitelů Národního divadla Brno, se přesně trefuje i do současné podoby české politiky a společnosti, tím spíš, že ji výrazně upraví dramatik Tomáš Vůjtek, několikanásobný držitel Ceny divadelní kritiky za Hru roku.

Světová premiéra: 22. října 2021 v divadle Reduta

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Ohnivá země

Restaurace a hotel OlbergBlansko (16.4 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (21.2 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (21.7 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...