Nebesa

Nebesa

Adresa:

Brno, Malinovského nám. 1

Termín: 8.3.2021 (pondělí) další termíny

8březen pondělí 19:00

Žánr: divadločinohra Brno


Nebesa
12 rozhněvaných žen

Lucy Kirkwoodová

Anglický venkov uprostřed osmnáctého století, v malém městě se staví šibenice pro vražedkyni dítěte. Ona vražedkyně tvrdí, že čeká dítě, což by znemožňovalo její popravu. Proto soud povolá dvanáct žen, dvanáct matek, aby rozhodly, zda je obviněná Sally skutečně v požehnaném stavu. Třináct žen a jeden muž, pověřený jejich hlídáním, je zavřeno v jedné strohé cele městské pevnosti – a my sledujeme, že není tak jednoduché, určit, zda je Sally těhotná, a že mnoho žen není tak nestranných jak se zpočátku zdálo. Spolu s porodní bábou Elizabeth, která přivedla na svět děti všech přítomných, se divíme, k jaké brutalitě jsou zoufalé ženy schopné zajít – ze zášti, závisti, kvůli pomstě za dávnou a třeba už zapomenutou křivdu.

Horkou novinku britské autorky Lucy Kirkwoodové, kterou v lednu 2020 uvedlo londýnské National Theatre, Mahenova činohra přináší v české premiéře, v překladu našeho dvorního překladatele Pavla Dominika. Režie se ujme ředitel pražského Divadla pod Palmovkou Michal Lang.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Další termíny akce

8.3.2021 19:00 (pondělí) Přidat do kalendáře
9.3.2021 18:00 (úterý) Přidat do kalendáře

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Nebesa

Restaurace a hotel OlbergBlansko (15.9 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (20.6 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (21.2 km)