Výstava obrazů Lumina - Dalimil Vlach

Výstava obrazů Lumina - Dalimil Vlach

Adresa:

Brno, Křenová 291/10

Termín: 19.12.2019 17.12.2020

19pro - 17pro celý den

Žánr: výstavy


Vernisáž bude probíhat 19.12.19:00- 22:00. Výstava bude na místě ke shlédnutí do 17. 1. 2020.

Mladý brněnský figuralista Dalimil Vlach (nar. 1989). Tento talentovaný umělec inklinuje k baroknímu šerosvitu a expresionistickému pojetí malby. Jádro jeho obrazů a kreseb tkví ve hře protikladů světla a stínu, se kterými, mimo jiné, autor pracuje jako se symbolem existenciální mystiky, ne vzdálené filozofickým principům zakomponovaným v malbách starých mistrů. Obrazy nejsou programové. Dalimil Vlach nepředkládá návod, jak by měly být čteny.

Jedná se o čistou kontemplaci barev a tvarů, ke které si musí najít cestu divák sám. Dalimil Vlach dosud stál na okraji současné výtvarné scény spíše nepovšimnut. Schrott Gallery uvádí jeho projekt Lumina jako jistý protiklad předchozí výstavy, která vycházela z obdobných principů starého umění, avšak zcela odlišně pojatých. I v díle tohoto umělce chceme pokračovat v nahlížení mezí a možností zobrazivého, figurálního umění dneška.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava obrazů Lumina...

Restaurace a hotel OlbergBlansko (16.4 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (21.2 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (21.6 km)