Grafické techniky – Linoryt

Grafické techniky – Linoryt

Adresa:

Brno, Dvořákova 13

Termín: 13.10.2019
Vstupné:

1200 Kč

13říjen neděle 10:00

Žánr: ostatní akcegrafika linoryt workshop umění kurz morava


Jednoduchá technika tisku z výšky, kterou si díky své jednoduchosti a kráse zpracování můžete samy tisknout i doma „na koleně“. Naučíme vás jak na to, aby jste si mohli samy tisknout krásná přání či PFka. Poměrně mladá grafická technika tisku z výšky nahrazující pro svoji jednoduchost dřevořez a dřevoryt. Levný, pružný a homogenní materiál má při tisku měkčí okraje linií a umožňuje zhotovení velkých formátů. Společně s lektorkou si vysvětlíme princip této grafické techniky, jak jednoduše a správně přenést předlohu na lino a jak zacházet se samotnými rydly. Každý si domů odnese několik tisků své vlastní vyryté matrice, vytisklé pomocí ručního lisu Kulíšek.

Komu je kurz určen? Všem, kteří chtějí získat základy malby, nebo si své znalosti a dovednosti více prohloubit, odreagovat se, odpočinout si od každodenních povinností, získat nové znalosti.

Základní informace o kurzu a cenách: Kurz proběhne v neděli 13. října od 10:00 do přibližně 17:00, dle dokončenosti děl účastníku. Cena kurzu je 1200 Kč. V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky, materiál a lektorné.

Na kurz: Nadšení, hravost a ochotu objevovat nové možnosti. Vhodné je oblečení které lze ušpinit. Před kurzem vás budeme kontaktovat s dalšími informacemi, zejména ohledně motivu, který je dobré mít připravený předem.

Počet účastníků kurzu je omezen na 6, abychom se vám mohli maximálně věnovat. Kurz nově povede lektorka Kristýna Hriadelová, která má za sebou studium umělecké školy a několik ilustrací.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Grafické techniky –...

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (265 metrů)

Grandhotel Brno Brno (458 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (2.7 km)