Royal Gala Opera – dotkněte se hvězd v Lednici

Royal Gala Opera – dotkněte se hvězd v Lednici

Adresa:

Lednice, Zámek 1

Termín: 17.8.2019
Vstupné:

500 Kč, 1400 Kč

17srpen sobota 20:00

Žánr: koncertyakce v přírodě


Hudební doprovod obstará mladé moderní dynamické smyčcové kvarteto složené z profesionálních hudebníků. V nádherném prostředí zámku Lednice můžete zažít krásný, romantický večer s dvěma výjimečnými hlasy v celovečerním programu plném největších operních árií. Melodie, které prověřil čas. Melodie, které nestárnou. Například to může být Čtvero ročních období, La traviata, Don Giovanni, Rusalka, Con te partiro nebo O sole mio.

Na pódiu se vám v sobotu 17. 8. 2019 představí protagonisté Michaela Gemrotová a Marian Vojtko. Doménou repertoáru Michaely Gemrotové je opera. Nejen na divadelních prknech, ale i v rámci koncertní činnosti nejčastěji interpretuje světové operní árie. Diváci ji měli možnost vidět na podiích v mnoha evropských zemích. Pro velké pěvecké recitály nastudovala písňové cykly a díla B. Smetany, A. Dvořáka, Fr. Schuberta, Fr. Liszta, V. Belliniho, W. A. Mozarta, G. Puciniho, G.Verdiho a mnoha dalších). Od roku 2013 je hostující sólistkou Národního divadla v Praze. Získala cenu za nejlepší provedení Dvořákova díla, cenu „Bel canto“ (Krásný zpěv) za nejlepší italskou operní techniku, v neposlední řadě jí byla dvojnásobně udělena prestižní „Cena diváků“ za absolutního vítěze žen.

Marian Vojtko je dlouhodobě aktivní na operní scéně. Do jeho repertoáru patří role Rossiniho Almavivy (Lazebník sevillský), Handlův Xerxes, Janáčkův baron Adolf (Počátek románu), Pucciniho Pang (Turandot) a další tenorové party. V pražské Státní opeře ztvárnil roli Víta v opeře La Roulette. Koncertoval v Anglii, Portugalsku, Nizozemí či Německu. Svou uměleckou všestrannost Marian prezentuje ve slavné operetě Emmericha Kálmána – Čardášová princezna, úspěšně uváděné Hudebním divadlem Karlín. Od února 2010 vystupoval v hlavní roli muzikálu Zdeňka Bartáka Baron Prášil v Divadle Hybernia. Za roli Barona Prášila získal Cenu Thálie 2010.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby v Brně Akce v obci Lednice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Royal Gala Opera –...

Relax Hotel ŠtorkLednice (432 metrů)

Ubytování u KocúraPodivín (4.7 km)

Vinařství PřítlukyPřítluky (6.5 km)