Edison!

Edison!

Adresa:

Brno, Dvořákova 571/20

Termín: 18.6.2019

18červen neděle 10:00

Žánr: divadločinohra pro děti

Umělci: Dušan HřebíčekMartin Veselý


Součástí inscenace je interaktivní pracovní a hrací sešit pro všechny malé, velké, mladé, i odrostlejší, vědou posedlé, nebo „jen“ zvídavé, zkrátka potenciální pokračovatele vynálezců a vědců, kteří pomáhají lidstvu vpřed. K zakoupení bude u uvaděček před a po představení.

Vynálezci a vynálezy! Kolik toho o nich slýcháme, kolik z nich denně využíváme a bereme za samozřejmou věc. Stačí ale drobný zvrat, jenž nás uvede do nepohodlí, a najednou si uvědomíme, jaké kouzlo se skrývá za každou tou důmyslnou věcí a za úsilím člověka, který něco neobvyklého vymyslel. Nejčastěji se to stává v momentě, kdy zaburácí hrom, nebem proletí blesk a náhle dojde k výpadku elektrického proudu. Právě v tom okamžiku se octnou dva malí hrdinové humorné, zábavné, ale také populárně naučné hry pro děti od Zdeňka Krále.

Příběh o velké síle a nezdolnosti, o odvaze jít si za svým cílem, navzdory posměchu lidí, kteří se pro jistotu drží při zemi, připravuje režisérka Hana Mikolášková. Do hravé inscenace, v níž se diváci setkají s herci i loutkami, kteří spolu budou nejen hrát a zpívat, ale také připravovat chemické a elektrické pokusy, obsadila čtyři temperamentní herce. V titulní roli se s angažmá v Mahenově činohře rozloučí Dušan Hřebíček. Mezi Edisonovými jevištními kumpány, kteří budou ztvárňovat desítku rozličných postav, se vedle Martina Veselého naopak představí nově přicházející člen souboru Vojtěch Blahuta a hostující absolventka JAMU Simona Rejdová.

Vhodné pro děti od 7 let.

Světová premiéra: 19. června 2019 na Malé scéně Mahenova divadla

autor: Zdeněk Král
režie: Hana Mikolášková
dramaturgie: Hana Hložková
výprava: Barbora Čechová
hudba: Zdeněk Král
texty písní: Tomáš Novotný

Osoby a obsazení:

  • Edison, vystupuje také jako Muzikant a Vodič Edisona kluka: Dušan Hřebíček
  • Žena, vystupuje také jako Úřednice, Anděl, Mary, Matka, Muzikantka a Vodička Izy a Holčičky: Simona Rejdová j. h.
  • Muž 1, vystupuje také jako Muž ve vlaku 1, Bell, Novinář 1, Tesla, Inženýr 1, Muzikant a Vodič Lukyho: Martin Veselý
  • Muž 2, vystupuje také jako Muž ve vlaku 2, Grey, Novinář 2, Kolben, Inženýr 2, Muzikant a Vodič příležitostný: Vojtěch Blahuta j. h.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Edison!

Protiatomový kryt 10-ZBrno (701 metrů)

Hotel BobycentrumBrno (1 805 metrů)

Hotel AvantiBrno (1 930 metrů)