Od rydla k počítači / Exlibris ze sbírky manželů Haimannových

Od rydla k počítači / Exlibris ze sbírky manželů Haimannových

Termín: 15.5.2019 8.9.2019

15kvě - 8zář celý den

Žánr: výstavyumění grafika exlibris morava letní výstavy


Výstava představí sbírku grafických exlibris manželů Haimannových. Jejich soubor obsahuje položky bez nadsázky z celého světa a ukazuje, že exlibris zdaleka nejsou jen tuzemským fenoménem. Výběr prezentovaných exemplářů zdůrazní různorodost používaných výtvarných technik od klasického rytectví po moderní počítačové zpracování.

Grafická exlibris již dávno neslouží pouze k vlastnickému označování knih, stal se z nich svébytný výtvarný žánr a objekt sběratelského úsilí řady generací. K významným soukromým kolekcím moderních exlibris patří také sbírka brněnských manželů Heleny a Petra Haimannových, čítající více než 6 000 kusů. Vedle četných domácích autorů se v ní nacházejí ukázky z řady světových zemí včetně Číny a Japonska. Klíčové kritérium, podle něhož budou exempláře do výstavy vybírány, představují různorodé výtvarné techniky exlibris od nejstarších dřevorytů po moderní počítačovou grafiku. Cílem výstavy je tedy vedle prezentace významné soukromé sbírky také podtržení výtvarné rozmanitosti, která se za fenoménem exlibris skrývá.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Od rydla k počítači /...

Wine Wellness Hotel AmandeHustopeče (18.6 km)

Vinný sklep a penzion HerbenkaHustopeče (19.1 km)

Ubytování U VojtěškyPasohlávky (21.5 km)