Sama pěšky z Mexika do Kanady

Sama pěšky z Mexika do Kanady

Adresa:

Brno, Moravské náměstí 3

Termín: 30.1.2020 (čtvrtek) další termíny
Vstupné:

150 Kč

30leden čtvrtek 20:30

Žánr: ostatní akcepřednáškycestování


Přezdívají ji ženský Forrest Gump a za její odvahu a vytrvalost ji obdivují. Jen s batohem, malým stanem, péřovým spacákem a průměrnou kondičkou se vydala 27letá Monika Benešová na jednu z nejtěžších pěších tras na světě – Pacifickou hřebenovku (4286 km). Ročně se na ni vydá 3 000 lidí, ale dokončí ji jen 180 z nich. Monika mezi ně patří.

A to byla ještě přednedávnem bledou pacientkou v nemocnici s vážnými zdravotními problémy. I přes to se rozhodla změnit svůj život a splnit si sen – přejít pěšky celou Ameriku. Postavila se nemoci, poušti, omrzlinám, hladu, medvědům i pumám, které na cestě divočinou potkávala. Pacifická hřebenovka ji tvrdě prozkoušela, ale naučila ji se i nevzdávat. Obujte si turistické boty a vydejte se od jihu až po sever USA ve stopách jejího nevšedního cestovatelského dobrodružství. 

Monika Benešová je 27letá rodačka z Nového Města na Moravě, která vystudovala žurnalistiku a několik let působila jako novinářka. Jako zatím jediná Češka přešla jednu z nejtěžších pěších túr na světě. Pacifickou hřebenovku absolvovala v roce 2017 za pět měsíců. O svých intenzivních zážitcích napsala knihu Moje Pacifická Hřebenovka, kterou si bude moci zakoupit po přednášce.

Podobné akce

16listopad sobota 13:00

Noc divadel - Znojmo

, nám. Republiky 916/20 Divadlo

Ubytování v okolí akce Sama pěšky z Mexika do...

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (203 metrů)

Best Western Premier Hotel International Brno Brno (357 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (2.5 km)