Den válečných veteránů - Brno

Den válečných veteránů - Brno

Adresa:

Brno, Moravské náměstí

Termín: 11.11.2018
Vstupné:

zdarma

11listopad neděle 10:00

Žánr: ostatní akcevojenské akce historie technika hudba zdarma


Dovolte nám pozvat Vás touto cestou na oslavy „Dne válečných veteránů“, které se uskuteční dne 11. 11. 2018 v Brně na Moravském náměstí u pamětníku Rudoarmějce pod názvem „HOLD VETERÁNŮM.“ Bude nám velkou ctí, když přijmete naše pozvání, přijdete se svými blízkými a společně s námi dáte najevo úctu padlým, obětem a veteránům všech válečných konfliktů.

Program dne válečných veteránů je následující:

10:00-11:30 Pietní akt na Ústředním hřbitově v Brně pod vedením velitele posádky Brno

10:00-15:00 Vojenské ležení a prezentace spolků a klubů vojenské historie na Moravském náměstí

13:00-14:30 Hold veteránům – Tisíc křížů na Moravském náměstí u pomníku Rudoarmějce Program: Hymna ČR, vzpomínka obětem války, vystoupení kaplana UO Brno, čestná salva, zapíchnutí dřevěných křížů

14:00-15:00 Křest knihy „Co vyřeší válka”, autor Antonín Malach, plk. v.v., veterán a účastník mise v Koreji.

17:00-19:30 Benefiční koncert pro válečné veterány a jejich rodiny v hale SONO CENTRUM pořádaný nadačním fondem NIKÉ a společností Bambilion Production.

Součástí oslav „Dne veteránů“ na Moravském náměstí v Brně bude připraveno polní ležení a ukázky historických zbraní. Tyto ukázky budou připraveny od 10.00 h do 15.00 a návštěvníci uvidí například ležení polní nemocnice z období I. světové války s odborným výkladem a polní pošty ze II. světové války. Pro přímé aktéry ukázek bude připravovat občerstvení vojenská polní kuchyně, která se mimo jiné postará také o účastníky ukázek novodobých zbraní, příslušníků armády a četníků v dobových uniformách první republiky. Ležení bude doplněno přítomností ruských kozáků, vozidlem československé obrněné brigády v Anglii a další. Celý program bude podbarven hrou na flašinet s repertoárem písniček první republiky.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Den válečných...

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (316 metrů)

Hotel Continental Brno (326 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (2.5 km)