Autogramiáda Zdeňka Svěráka

Autogramiáda Zdeňka Svěráka

Adresa:

Brno, Joštova 6

Termín: 8.11.2018

8listopad čtvrtek 15:30

Žánr: ostatní akceliteratura


Srdečně vás zveme na autogramiádu oblíbeného spisovatele a herce Zdeňka Svěráka, která se koná k jeho nově vydané knize Strážce nádrže. Autogramiáda se uskuteční 8. listopadu od 15:30 hodin v naší knižní kavárně v knihkupectví Brno - Joštova. Knihu si budete moci na místě zakoupit a nechat podepsat.

Starý strážce vodní nádrže Jiří Smrček si dopisuje s generálním ředitelem povodí. Jsou to zprávy o stavu přehrady, ale také o stavu jeho duše. Nevadí, že ředitel ani na jeden z jeho 23 dopisů neodpoví. Smrček, bývalý venkovský učitel, na sebe prozrazuje i věci, které každému nesvěříme. Je zjitřený úkolem, který ho zaskočil: má najít mezi spoluobčany obce Horní Znělá svého nástupce. Bude to plukovník Dekl, nebo někdo jiný? Je možné, aby to bylo veselé čtení? Pokusil jsem se o to.

Z. Svěrák k novým textům dodává: „Celý život nosím u sebe notýsek, kam si zapisuji nejrůznější krátké poznámky o tom, co mi přijde zajímavé, co jsem viděl, prožil nebo co mi někdo vyprávěl. Nedávno jsem si řekl, že bych se na to měl zpětně podívat a události si připomenout, případně se z těch poznámek inspirovat. Když jsem je začal pročítat, tak jsem zjistil, že téměř 90 % je nepoužitelných, no a z toho zbytku je tato nová kniha.“

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce