Kresba uhlem či rudkou a pastelem

Adresa:

Brno, Dvořákova 13

Termín: 3.11.2018

3listopad sobota 10:00

Žánr: ostatní akcekurzkresba


Srdečně Vás zveme na jednodenní kurz suchého pastelu a uhlu, kde Vás naučíme pracovat s těmito médii.

Pastel je jedinečný tím že máte s médiem i papírem přímý kontakt, protože se roztírá prsty. Dokážete tak, vytvářet jedinečné přechody barev, jejich jemné odstíny a krásné barevné variace. Na kurzu Vás naučíme jak se dají míchat jednotlivé odstíny a barvy, toto míchání si vyzkoušíte na různých druzích papíru.

Uhel a rudka jsou skvělým kreslícím prostředkem pro ty, které příliš neoslovilo detailní vykreslování tužkou. Skvěle působí na velkých formátech a tónovaných papírech. Zajímavým doplněním může být bílá křída, kterou lze zvýraznit na tónovaném papíře světlo.

Obě média se pak dají zajímavě kombinovat. Na výběr bude z mnoha zajímavých předloh či zátiší, které si sami poskládáte z předmětů dostupných v našem ateliéru (sklenice, misky, vázy ovoce a další drobné předměty). Samozřejmostí je vysvětlení tématu skladby zátiší, tak aby byl výsledek poutavý. Bude možné si vybrat buď z jedné technik nebo využít výhod kombinace obou, pro zájemce i velkoformátová kresba.

Komu je kurz určen: Všem kteří se chtějí seznámit s technikou práce s pastelem, tak uhlem a mají zájem a odvahu zdokonalit své dovednosti v této kreslířské technice.

Základní informace o kurzu a cenách: Kurz bude probíhat 3. listopadu od 10 do přibližně 16 hodin, záleží na šikovnosti účastníků, cílem je dílo dokončit. Cena kurzu je 700 ,-. V ceně kurzu jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiál.

Na kurz: Nadšení, hravost a ochotu objevovat nové možnosti . Vhodné je oblečení které lze ušpinit.

Počet účastníků kurzu je omezen na 8, abychom se vám mohli maximálně věnovat.

Kurzem vás provede naše lektorka Klaudie.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kresba uhlem či rudkou...

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (265 metrů)

Grandhotel Brno Brno (458 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (2.7 km)