Týden kávy v Brně

Týden kávy v Brně

Adresa:

Brno

Termín: 1.10.2018 7.10.2018

1říj - 7říj celý den

Žánr: káva přednášky výstava soutěže gastronomie festival


Káva spojuje celý svět. Po sedm let spojovala oslava Mezinárodního dne kávy všechny kávomily jihomoravské metropole, letos spojí všechny kávové nadšence napříč celou naší zemí. Celorepubliková oslava potrvá tradičně celý týden od 1. do 7. října, kdy nás v zapojených kavárnách čeká bohatý program provoněný výbornou kávou.

Jaká je hlavní myšlenka festivalu?
K cílům největšího kávového festivalu v ČR patří podpora a kultivace kavárenství a všeobecná kávová osvěta. Týden kávy usiluje o kávovou osvětu, jež otevírá „kávový svět“ běžným lidem a seznamuje je s celým příběhem kávy, od jejího pěstování, přes pražení až po způsoby přípravy a konzumace.

Proč vznikl Týden kávy právě v Brně?
Spojení Týdne kávy s Brnem není náhodné. Jihomoravská metropole vyniká v mnohém, avšak absolutní prvenství má v největší koncentraci kaváren v celé České republice. Brno je město s výraznou tradicí kavárenství a díky Týdnu kávy se stalo vůbec prvním místem v zemi, kde se Mezinárodní den kávy začal slavit.

Z čeho se skládá festivalový program?
Letošní ročník festivalu Týden kávy žije kavárnami. Cuppingy, baristické show, přednášky, výstavy a mnoho dalších kávou provoněných zážitků na vás čeká přímo v zapojených kavárnách po celé České republice. Těšte se nejen na nevšední program, ale také na soutěže o skvělé ceny! Registrujte se, sbírejte pomyslné kávové lžičky do soutěže a především si vychutnávejte výbornou kávu.

Pro koho je Týden kávy určen?
Program je natolik pestrý, že si na své přijde skutečně každý, kdo má rád kávu a chce se o ní dozvědět více. Kavárny nabízí nejen kávové ochutnávky a prezentace, ale i koncerty, divadelní představení, výstavy a vernisáže. Festival je vzhledem ke své programové skladbě otevřen nadšencům, kteří se s kvalitní kávou a jejím příběhem teprve seznamují, stejně jako profesionálům, znalcům výběrové kávy i milovníkům kávové kultury.

Kdy a jak vznikla myšlenka na uspořádání Týdne kávy?
Myšlenka festivalu vznikla v roce 2010 a pochází od dvou tehdejších brněnských baristek Kateřiny Eichlerové a Lucie Karafiátové. Z původního plánu soukromé tematicky laděné narozeninové oslavy, jež tehdy zcela náhodně připadla právě na datum 1. října, se uskutečnila již v následujícím roce rovnou celotýdenní oslava tohoto oblíbeného nápoje.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Týden kávy v Brně

Best Western Premier Hotel International Brno Brno (134 metrů)

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (236 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (2.3 km)