Právo útrpné - Zámek Slavkov u Brna

Právo útrpné - Zámek Slavkov u Brna

Adresa:

Slavkov u Brna, Palackého nám. 1

Termín: 1.7.2018 31.12.2019

1čvc - 31pro celý den

Žánr: výstavyhistorie netradiční prohlídky akce v přírodě


Nová stálá expozice o hrdelním právu ukáže příběhy mučených a trestaných na Slavkovsku a kruté praktiky středověkého a novověkého soudnictví od 13. do 18. století.

Autentické pojetí výstavy podtrhuje prostředí, do něhož bude instalována – díky ní opět ožije rozsáhlé barokní zámecké podzemí. Historici zámku shromáždili informace nejen o vývoji a způsobech tortury, ale i konkrétní příběhy obviněných obyvatel Slavkovska, kteří zažili kruté postupy tehdejšího soudnictví.

Expozice bude probíhat v zámeckém podzemí a představí nejen samotné mučící nástroje z dílny křenovského uměleckého kováře Oldřicha Bartoška, ale využívá i moderní audiovizuální techniku, která návštěvníka dokonale vtáhne do atmosféry doby.

Část expozice ukáže, jak vězni pykali za své zločiny, jaké byly výslechové metody a jakými nástroji byly prováděny. K vidění bude například pranýř, ke kterému byli připoutáni lidé, kteří se provinili mírnějším způsobem nebo vůz, na němž se převáželi vězni z městské šatlavy na popravčí vrch.

Otevírací doba zámku

http://www.zamek-slavkov.cz/info-pro-navstevniky/oteviraci-doba

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Právo útrpné - Zámek...

Lázeňský dům Slavkov u Brna (702 metrů)

Hotel Selský Dvůr Vyškov (15.9 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (21.6 km)