Právo útrpné - Zámek Slavkov u Brna

Právo útrpné - Zámek Slavkov u Brna

Adresa:

Slavkov u Brna, Palackého nám. 1

Termín: 11.5.2020 31.10.2020
Vstupné:

plné 130 Kč, snížené 80 Kč

11kvě - 31říj celý den

Žánr: výstavyhistorie netradiční prohlídky akce v přírodě právo útrpné expozice zámek


Expozice o hrdelním právu ukazuje příběhy mučených a trestaných na Slavkovsku a kruté praktiky středověkého a novověkého soudnictví od 13. do 18. století.
Autentické pojetí výstavy podtrhuje prostředí, do něhož je instalována – díky ní ožilo rozsáhlé barokní zámecké podzemí. Historici zámku shromáždili informace nejen o vývoji a způsobech tortury, ale i konkrétní příběhy obviněných obyvatel Slavkovska, kteří zažili kruté postupy tehdejšího soudnictví.

Expozice představí nejen samotné mučící nástroje z dílny křenovského uměleckého kováře Oldřicha Bartoška, ale využívá i moderní audiovizuální techniku, která návštěvníka dokonale vtáhne do atmosféry doby.

Část expozice ukazuje, jak vězni pykali za své hříchy, jaké byly výslechové metody a jakými nástroji byly prováděny. K vidění je například pranýř, ke kterému byli připoutáni lidé, kteří se provinili mírnějším způsobem nebo vůz, na němž se převáželi vězni z městské šatlavy na popravčí vrch.

Expozice Právo útrpné bude v roce 2020 otevřená od května do září denně, v říjnu pouze o víkendech.

Dovolujeme si upozornit, že je v podzemí chladno (i v letním období kolem 11 °C). Proto doporučujeme teple se přiobléci.

Na začátku prohlídky půjčujeme bezplatně deky.

Otevírací doba:

Od května do září otevřena denně (první vstup v 10:00, poslední v 16:00), říjnu pouze o víkendech ve stejném čase.

Délka prohlídky: 50 minut

Max. počet: 20 osob

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Právo útrpné - Zámek...

Vinný sklep KrýsaKyjov (24.2 km)

Ubytovani U KulkyKyjov (24.3 km)

Restaurace a hotel OlbergBlansko (24.9 km)