Ignis Brunensis 2024 – Brněnská přehrada

Ignis Brunensis 2024 – Brněnská přehrada

Adresa:

Brno, Přístavní

Termín: 1.6.2024 23.6.2024
Vstupné:

zdarma

1čer - 23čer celý den

Žánr: festival soutěže atrakce děti rodina kolotoče ohňostroj zábava kultura výstava Brno

Umělci: Mirai


Ignis Brunensis 2024 - Festivalové zahájení se odehraje první červnovou sobotu na Brně-jihu při Jihobrněnském dětském dnu.

Úvodní ohňostroj 1.6. je věnován nejen všem nejmenším, ale dětem i dospělým všech věkových kategorií. A zejména také fanouškům skupiny Mirai, se kterou Jaroslav Štolba a tým Flash Barrandov SFX na hudbě k tomuto ohňostrojnému projektu spolupracuje.

Hlavní částí IGNIS BRUNENSIS je více než čtvrtstoletí soutěž světové ohňostrojné špičky na hladině Brněnské přehrady. Diváci uvidí čtyři velkolepé umělecké pyromuzikály synchronizované s hudbou (živě vysílá Rádio Krokodýl na frekvenci 103 FM). Postupně se představí 8.6. domácí Česko s poctou ohňostrůjci a spoluzakladateli „Ignisu“ Ivanu Martinkovi, 12.6. Německo, 15.6. Česko s Evropou a 19.6. Rakousko. Veřejné výhledové plochy na ohňostroje jsou na plážích, březích a v okolí Brněnské přehrady pro diváky zdarma. Tradičně je připravena také komfortní placená zóna – ozvučená RegioJet tribuna k sezení (předprodej vstupenek GoOut.net).

Před sobotními ohňostroji na přehradě (8.6. a 15.6.) se můžeme znovu těšit na dronová světelná představení. Po „dvoustovkových“ představeních v minulých dvou ročnících IGNIS DRONE SHOW je na letošek připravena mimořádná premiéra v Česku rekordních 250 dronů. Dvě show spojené s hudbou, každá s 250 svítícími drony, budou tvořit animované obrazy nad Brněnskou přehradou. V sobotu 8.6. zhlédnou návštěvníci přehrady před ohňostrojem show "Jsme Evropa" věnovanou letošnímu 20. výročí vstupu Česka do EU. O týden později 15.6. vykreslí dronová letka nad vodní hladinou podívanou s názvem "Voda je život".

Kromě ohňostrojů, dronů, lunaparkových atrakcí nebo bohatého občerstvení u brněnského „moře“ si i letos přijdou na své milovníci piva. Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte jsou znovu součástí IGNIS BRUNENSIS v přístavišti Bystrc na Brněnské přehradě. V pátek 14.6. a také v sobotu 15.6. ochutnáte na brněnském „Pryglu“ přes 40 značek piv z řemeslných minipivovarů z různých koutů Česka.

Umělecké ohňostroje a dronové show provází tradičně pestrý festival zábavy v období od května až do září. Divácky atraktivními víkendovými pořady v centru Brna jsou Zábava pod hradbami a Dopravní nostalgie s jízdami historických vozidel MHD pod garancí DPMB, TMB a IDS JMK (15.–16.6.), Den Policie a 25. Mezinárodní policejní mistrovství ČR v jezdectví (7.–8.6.), dětské dny i další volnočasové, kulturní, sportovní, prezentační a gastro akce. Programy se letos prolínají akce ke 100 letům Českého rozhlasu Brno a také oslavy 160. výročí hasičů v Brně. Festival připomene i „sedmdesátiny“ Hvězdárny a planetária Brno a oslaví „třicetiny“ Rádia Krokodýl.

Zdroj fotky (Ignis Brunensis): Ignis Brunensis

Kapela, složená ze tří členů, vznikla v roce 2014 na základech členů skupiny Dolls in the factory (Šimon Bílý a Mirai Navrátil), kteří chtěli věci posunout novým směrem vůči českému publiku, k této dvojici se záhy přidal...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Ignis Brunensis 2024 –...

Restaurace a hotel OlbergBlansko (15.8 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (19.5 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (22.2 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...