Brněnská muzejní noc - Galerie TIC

Brněnská muzejní noc - Galerie TIC

Adresa:

Brno, Radnická 2 – 10

Termín: 19.5.2018
Vstupné:

zdarma

19květen sobota 18:00

Žánr: festivalyzdarmafilm


Rok 2018 je pro celou zemi mimořádný – slavíme významná jubilea spjatá s českou státností. Také v Brně se budou konat tematické oslavy a právě Muzejní noc poskytne jednu z příležitostí, kdy mohou lidé navštěvovat kulturní instituce a dozvídat se zajímavosti o české historii, umění, vědě či vzdělávání. Samozřejmostí budou i doprovodné programy – koncerty, výtvarné dílny, komentované prohlídky výstav a další. To vše za příjemné večerní atmosféry květnové soboty. Expozice muzeí a galerií se otevřou tradičně v 18 hodin a návštěvníci jimi mohou procházet až do půlnoci.

18 – 24 H - Zapište si 19. květen do svých diářů – těšíme se na vás!

Program - Galerie TIC

AKTUÁLNÍ VÝSTAVY

Začátek je také konec
Filip Cenek, Ivana a Zdeněk Rynešovi, Martin Ježek, Viktor Takáč / Galerie U Dobrého pastýře
Measuring Earth
Ondřej Doskočil, Philipp Kolychev, Alexandr Martsynyuk / Galerie mladých
Záře
Kanrec Sakul / KonText

PROGRAM

18:00
Filmogram
Filmový workshop. Návštěvníci probíhající výstavy Začátek je také konec budou mít možnost vyrobit si filmové hračky. Maximální počet účastníků je 10. Rezervace místa na: janeckova@ticbrno.cz

19:00
Filmogram
Filmový workshop. Návštěvníci probíhající výstavy Začátek je také konec budou mít možnost vyrobit si filmové hračky. Maximální počet účastníků je 10. Rezervace místa na: janeckova@ticbrno.cz

20:00
Petr Krátký / Medium Manifestation
Audiovizuální performance (30 min.). Jsme součástí homogenního média, každý z nás tvoří nepostradatelný článek koherentního systému. Tma od sebe světlo odděluje, přesto je zde spíše scelujícím prvkem, nepostradatelným, funkčním.

21:00
Křížová cesta
Jan Daňhel, Martin Ježek, Miroslav Bambušek. Projekce filmu KŘÍŽOVÁ CESTA (16 mm kamera, 2012, 77 min). Krajina jako tekutá mozaika. Problematika katolictví, katolicismu, obětování se a oběti ve strukturálním filmu očima věřícího křesťana.

Doprava

Doprava na mimořádných autobusových linkách A, B, C, D, E, F, G, H je zdarma.

Vybrané spoje jsou zajišťovány nízkopodlažním vozidlem (spoje označené symbolem). Platí jen v sobotu 19. května 2018.

Hlavní stanoviště všech linek je u parku na Moravském náměstí. Pro nástup do vozidel linek C a H v nástupní zastávce Česká bude s ohledem na omezenou kapacitu příslušných muzeí vyžadováno předložení bezplatné jízdenky – místenky, které bude možno vyzvednout od 16. května na informačním stánku Brněnské muzejní noci na Náměstí Svobody. Místenky budou vydávány v počtu maximálně 5 ks/osoba/spoj a jen do vyčerpání stanovené kapacity autobusu. Tyto linky nebudou operativně posilovány!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Brněnská muzejní noc...

Hotel Royal Ricc Brno (126 metrů)

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (289 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (2.3 km)