Jiří Suchý a Jitka Molavcová s orchetrem Divadla Semafor

Jiří Suchý a Jitka Molavcová s orchetrem Divadla Semafor

Adresa:

Strakonice, Mírová 831

Termín: 18.12.2017
Vstupné:

390

18prosinec pondělí 19:00

Žánr: koncerty


Jedna z velkých osobností české kultury, Jiří Suchý, se představí dne 18.prosince v 19:00 hodin v domě kultury za doprovodu orchestru divadla Semafor pod vedením Jiřího Svobody. Společně s jeho dlouholetou kolegyní Jitkou Molavcovou nás pozve do zlaté éry Semaforu.

V programu zazní všechny známé písničky, jako např. Pramínek vlasů, Klokočí, Blues pro tebe, Lípa zelená, Marnivá sestřenice a další.

Jiří Suchý, polovina z autorské dvojice Suchý & Šlitr, je znám především jako zpěvák, textař, herec. Divadlo, které založil právě s Jiřím Šlitrem, se stalo v šedesátých letech kultovní scénou české kultury a na vstupenky na představení se stály stometrové fronty. Většina písniček napsaná autorskou dvojicí Suchý & Šlitr zlidověla a dodnes se mnozí interpreti české popmusic k jejich odkazu hlásí.

Jitka Molavcová nastoupila do Divadla Semafor v roce 1970, stala se jednou ze semaforských "girls", kde zpočátku zpívala v originále zejména francouzské šansony. Hlavní role přišla ve Smutku bláznivých panen a ve hře Faust, v které v ní Suchý definitivně našel jevištního partnera, od té doby tvoří nerozlučnou uměleckou dvojici. Nejslavnější je samozřejmě spojení Jonáš - Melicharová.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jiří Suchý a Jitka...

Amber Hotel Bavor Strakonice (764 metrů)

Apartmán Leticia Strakonice (1 205 metrů)