Milli Janatková a Věra Polenová Kistler / Mým kořenům / Kořeny fialky

Volyně, Školní

17.9.2016

vernisáž zdarma / koncert se vstupným

Další vstupenky

Milli Janatková a Věra Polenová Kistler / Mým kořenům / Kořeny fialky

Vernisáž výstavy (v Městském muzeu ve Volyni) poutavého příběhu a tvorby česko-americké skladatelky a spisovatelky Věry Polenové Kistler (1929-2006), která se v roce 1945 ve Volyni zamilovala do amerického vojáka a vydala se za ním za oceán.

Výstava je součástí projektu „Mým kořenům“ hudebnice a výtvarnice Milli Janatkové, Věry praneteře, která vedle zajímavých dokumentů představí také výtvarný záznam rodinného odkazu a krajiny předků. Milli Janatková oživuje fascinující životní příběh své pratety, skladatelky, spisovatelky a pedagožky Věry Polenové Kistler.

Věra Polenová žila v době druhé světové války ve Volyni, v roce 1945 se zamilovala do amerického vojáka a provdala se do Spojených států amerických. Tam přes všechny výzvy života vystudovala hudební vědu a skladbu (doktorskou práci věnovala Bohuslavu Martinů), publikovala povídky a pedagogicky vedla stovky studentů. Dokumentární část životního příběhu a tvorby Věry P. Kistler představí autorka na výstavě „Kořeny fialky“ v Městském muzeu ve Volyni.

Milli představí zajímavé dokumenty z rodinného archivu a dalších zdrojů z Čech i USA (které sbírala od léta 2015), včetně svého výtvarného záznamu rodinného odkazu a krajiny předků z Pošumaví. Součástí vernisáže bude koncert Věřiných skladeb v podání zpěvu Milli Janatkové a vynikajícího pianisty Marka Novotného.

Projekt „Mým kořenům“ vyjadřuje hlubokou úctu k životu, zdraví a vyrovnání se smrtí a minulostí. Cestou ke kořenům, respektu k sobě a tím i okolnímu světu lze zlepšit nejen kvalitu vlastního života, ale inspirovat i okolí, potažmo společnost. Cílem je také šíření válečných osudů lidí na pozadí poutavého osobního příběhu. Projekt bude zakončen vydáním hudebního alba Věřiných skladeb a cyklem koncertů v roce 2017.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Milli Janatková a Věra Polenová Kistler / Mým kořenům / Kořeny fialky

Ubytování U Pancířů (na Třeboňsku)   Františkov (20 km od Třeboně)

Relax pro cyklisty a turisty. V domě je bazén s teplou slanou vodou (30m2) a finská sauna.

Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.