Komorní koncert k životnímu jubileu klarinetisty a učitele Jiřího Krejčího

Komorní koncert k životnímu jubileu klarinetisty a učitele Jiřího Krejčího

Termín: 24.9.2016
Vstupné:

Vstupné dobrovolné

24září sobota 16:00

Žánr: koncertysoutěž


V programu zazní díla českých skladatelů období klasicismu Václava Pichla a Pavla Vranického

Jiří Krejčí je absolventem AMU v Praze, studoval ve třídě profesora Vladimíra Říhy. Ve studiích dále pokračoval na Accademia Chigiana v Itálii a u profesora Guy Deplus na pařížské konzervatoři. Zúčastnil se mezinárodních soutěží Pražského jara, kde získal v roce 1968 čestné uznání I. stupně a v roce 1974 titul laureáta.

Několik let působil ve Slovenské filharmonii. Jako sólista účinkoval s našimi komorními a symfonickými orchestry, zvláště pak s Pražským komorním orchestrem, Českým komorním orchestrem a Jihočeskou komorní filharmonií. Těžištěm jeho umělecké činnosti je komorní hra, kde dlouhodobě spolupracoval s klavíristkou Zorkou Zichovou, Panochovým kvartetem, Novým pražským triem a Kvartetem Martinů. Vystupoval sólově také v Itálii, Francii, Německu, Maďarsku a Rakousku.
Do svého repertoáru zařazuje skladby všech slohových období, některé z nich natočil pro Český rozhlas, televizi a na hudební nosiče. Pedagogicky působil v jižních Čechách a vedl odborné semináře v Itálii.

Jiří Krejčí je také vášnivým sběratelem a restaurátorem historických hudebních dechových nástrojů. Vlastní vzácnou sbírku a s pýchou prozrazuje, že každý nástroj v ní je plně funkční. Jeho vynikající znalosti využilo v předchozích letech i Muzeum Vysočiny Jihlava, kde provedl odborný průzkum a restauroval čtyři pozdně barokní dechové hudební nástroje.

Přednášet bude nejen o historii klarinetu a staré české hudby, ale i o své životní cestě a zaujetí, které ho dovedlo k vytvoření unikátní sbírky. Výjimečným uměleckým zážitkem bude jistě i hlas historického klarinetu, který rozezní pan Jiří Krejčí. Svým vyprávěním jistě přenese úctu a lásku k hudbě i na posluchače.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Jihočeský kraj Akce v obci Milevsko

Podobné akce

17březen sobota 20:00

Tři sestry

, 9. května 2471 Koncert

2prosinec sobota 20:00

Rybičky 48 / Tour 115 let

, nábřeží 1. máje 1605 Koncert

Ubytování v okolí akce Komorní koncert k...

Penzion U Nováků Orlík nad Vltavou (17.6 km)

Hotel Panská Bechyně (19.3 km)

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Zámek Orlík Zámek Orlík Orlík nad Vltavou (15.6 km)