Komorní koncert k životnímu jubileu klarinetisty a učitele Jiřího Krejčího

V programu zazní díla českých skladatelů období klasicismu Václava Pichla a Pavla Vranického

Jiří Krejčí je absolventem AMU v Praze, studoval ve třídě profesora Vladimíra Říhy. Ve studiích dále pokračoval na Accademia Chigiana v Itálii a u profesora Guy Deplus na pařížské konzervatoři. Zúčastnil se mezinárodních soutěží Pražského jara, kde získal v roce 1968 čestné uznání I. stupně a v roce 1974 titul laureáta.

Několik let působil ve Slovenské filharmonii. Jako sólista účinkoval s našimi komorními a symfonickými orchestry, zvláště pak s Pražským komorním orchestrem, Českým komorním orchestrem a Jihočeskou komorní filharmonií. Těžištěm jeho umělecké činnosti je komorní hra, kde dlouhodobě spolupracoval s klavíristkou Zorkou Zichovou, Panochovým kvartetem, Novým pražským triem a Kvartetem Martinů. Vystupoval sólově také v Itálii, Francii, Německu, Maďarsku a Rakousku.
Do svého repertoáru zařazuje skladby všech slohových období, některé z nich natočil pro Český rozhlas, televizi a na hudební nosiče. Pedagogicky působil v jižních Čechách a vedl odborné semináře v Itálii.

Jiří Krejčí je také vášnivým sběratelem a restaurátorem historických hudebních dechových nástrojů. Vlastní vzácnou sbírku a s pýchou prozrazuje, že každý nástroj v ní je plně funkční. Jeho vynikající znalosti využilo v předchozích letech i Muzeum Vysočiny Jihlava, kde provedl odborný průzkum a restauroval čtyři pozdně barokní dechové hudební nástroje.

Přednášet bude nejen o historii klarinetu a staré české hudby, ale i o své životní cestě a zaujetí, které ho dovedlo k vytvoření unikátní sbírky. Výjimečným uměleckým zážitkem bude jistě i hlas historického klarinetu, který rozezní pan Jiří Krejčí. Svým vyprávěním jistě přenese úctu a lásku k hudbě i na posluchače.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Komorní koncert k životnímu jubileu klarinetisty a učitele Jiřího Krejčího

Ubytování U Pancířů (na Třeboňsku)   Františkov (20 km od Třeboně)

Relax pro cyklisty a turisty. V domě je bazén s teplou slanou vodou (30m2) a finská sauna.

Hudební kluby - Jihočeský kraj Akce v obci Milevsko

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.