Transforma

Transforma

Adresa:

Tábor, Dobrovského

Termín: 14.7.2016 25.7.2016
Vstupné:

dobrovolné

14čvc - 25čvc celý den

Žánr: festivalelektrovýstavafashionarchitekturastreetfoodvíno


Transforma je multižánrový festival, který v deseti dnech spojí co nejvíce táborských kulturně aktivních subjektů a nabídne atraktivní program pro všechny generace. Založení multižánrového festivalu plyne z touhy vytvořit v Táboře akci, která představí současné umělecké tendence české scény.

Ukáže současné vizuální umění, postaví pódia i mladým hudebníkům, kteří si v Táboře ještě nezahráli. Ale nejen kultura je poselstvím festivalu – Transforma otevře svůj prostor lidem z celé republiky a poukáže na malebnost tohoto jihočeského města. Ambicí akce je také zasadit se o využívání prostor, které jsou zdánlivě nevyužitelné nebo v ústraní čekají na developerský projekt. Poukazování na tuto industriální topografii je jedním z klíčů pro otevření diskuse o využívání a rekonstrukci takových prostor.

Kromě kulturního vyžití dá festival veřejnosti možnost vykročit ze stereotypu stylem „Pojďte se podívat do dveří, které míjíte celý život zavřené.“ Festival se žánrově rozprostírá od výstav výtvarníků a hudebních koncertů přes divadlo, dílny, performance, slam poetry, cestovatelské fórum, fashion market, alleycat (závody na kole) či go skate day až po diskuse o architektuře nebo o využívání veřejného prostoru.

Hlavní část programu bude rozdělena mezi nově zrekonstruovanou Trafostanici v centru města poblíž přehrady Jordán a dosud veřejnosti nepřístupnou Elektrocentrálou u řeky Lužnice. Slavnostní zahájení proběhne 15. 7. v Trafostanici u Jordána a nabídne speciální „dvojvernisáž“ výstav Lukáše Kalivody a členů skupiny Blok_4. Táborské hladiny poté roztančí DJs z řad labelů Nite Vibes a Polygon.

Celý festival je zaštítěn Street food truckem z produkce vinného baru Thir, který nabídne opravdová vína a tuze lokální hot-dogy.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Transforma

Hotel Kapital Tábor (197 metrů)

Hotel Palcát Tábor (220 metrů)