Koncert Duke special

úterý 5. 7.  od 19.30 hodin na druhém nádvoří kláštera:

Koncert irského zpěváka a pianisty s pseudonymem DUKE SPECIAL (zpěvák již úspěšně vystupoval i v Královském národním divadle v Londýně)

Světový tisk o Dukovi Special píše, že patří k tomu nejzajímavějšímu, co irská a potažmo i britská hudební scéna může dnes nabídnout. Duke Special (vlastním jménem Peter Wilson) na scéně působí od roku 2002, výraznějšího úspěchu poprvé dosáhl v roce 2006, kdy jeho album “Songs From The Deep Forest” dosáhlo na platinový status a vysloužilo mu vzápětí Meteor (Irish Brit) Award. Od té doby se o něm hovoří jako o vzácném irském vývozním artiklu.

Pokus o zaškatulkování Dukovy hudební tvorby zákonitě naráží na její mnohočetnost a pestrost, tomu odpovídá i téměř desítka doposud vydaných alb. Duke Special jako klavírista a zpěvák dovede vykouzlit jemné milostné balady, u kterých jihne zrak posluchačům bez rozdílu věku, a stejně tak dokáže ve své neidentifikovatelné uniformě a s dredy do půl zad ve výskoku třískat do klaviatury, obsluhovat starý klikový gramofon a zpívat o pohřbení zaživa.

Originální rozkročení mezi tradičním písničkářstvím typu Billy Joel nebo Elton John a kabaretním vaudeville činí z Dukových koncertů nezapomenutelné zážitky, těžko srovnatelné s čímkoliv podobným. Sám Duke Special si pro tento svůj hudební výraz vytvořil termín hobo chic.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Koncert Duke special

Ubytování U Pancířů (na Třeboňsku)   Františkov (20 km od Třeboně)

Relax pro cyklisty a turisty. V domě je bazén s teplou slanou vodou (30m2) a finská sauna.

Hudební kluby - Jihočeský kraj Akce v obci Milevsko

Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.