Hornické slavnosti

O dvanácti stříbrných apoštolech jste už slyšeli? Ne? Potom se vydejte v sobotu 4. června 2016 do Rudolfova, kde vás na tradičních Hornických slavnostech s tímto prastarým příběhem seznámí. Právě nejznámější rudolfovská pověst se stala ústředním tématem letošního 17. ročníku oslav historie města.

Slavnostní ceremonii od 10.15 hod. uvede tanec permoníků v podání žáčků z místní školy, a následně starosta Vít Kavalír zažehnutím kahanu slavnosti oficiálně zahájí. „Od 11.00 hod. se vydá od základní školy na tradiční kostýmovaný průvod městem řada šlechticů v kočáře, měšťanů i prostých lidí, letos se ale průvod zastaví u Hornického muzea, kde je pro návštěvníky připraveno překvapení. Muzeum se promění v orloj, v jehož oknech se prostřídá dvanáct apoštolů,“ uvedla organizátorka slavností Hana Kuboušková.

Během celého dne si návštěvníci užjí středokověké hudby, svými kousky je pobaví kejklíř Slávek a se skupinou Cetare se protančí od středověku až do současné doby. Na odvážnou podívanou zve skupina historického šermu Vendetta, a stejně tak diváci užasnou i nad letovou ukázkou dravců a sov, kterou předvede společnost Panthea.

Bubenická jednotka Wild Sticks slibuje skvělou show, divadlo Já to jsem přijede do Rudolfova se známým příběhem panáčka Pinocchia a od 18.00 hod. se tradičně v kostele sv. Víta rozezní zvuk fléten Třeboňských pištců. 19. hodina zahájí čas country zábavy, kapela Bryčka bude hrát české i zahraniční hity až do půlnoci. Doslova žhavou tečku za celodenním programem udělá ve 22.00 hodin unikátní ohňová show skupin Cetare a Wild Sticks.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Hornické slavnosti

Ubytování U Pancířů (na Třeboňsku)   Františkov (20 km od Třeboně)

Relax pro cyklisty a turisty. V domě je bazén s teplou slanou vodou (30m2) a finská sauna.

Kulturní centra - Jihočeský kraj Akce v obci Rudolfov

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.