Anifilm 2016

Anifilm opět pořádá mezinárodní soutěž v několika kategoricíh - vedle celovečerních, krátkých a studentských filmů soutěží také videoklipy a abstraktní snímky. Novinkou je divácká soutěž o nejlepší český film festivalu.

Hlavní téma doprovodného programu nese název „Kde domov můj?“ a chceme jej věnovat fenoménu migrace. Takto široké téma ale není jen reakcí na současnou migrační vlnu. V našem pojetí je otázka migrace širší a obsahuje dílčí motivy, jakými jsou politický i ekonomický exil, otázky lidské identity, hledání kořenů nebo pomíjivost geografických hranic.

Klíčem pro sestavování programu jsou zejména osudy tvůrkyň a tvůrců, kteří mají s existencí mimo svou vlast zkušenost a budou v Třeboni přítomní. Představí své filmy či budou prezentovat jim blízký program. Další rovinou je pak filmový program, sestavený dramaturgy festivalu speciálně v duchu tématu, reflektující jednotlivé aspekty migrace a souvisejících motivů.

Ten bude obsahovat aktuální reflexe uprchlické krize, ale i starší, avšak stále aktuální tituly. Dále chystáme španělský fokus, novou italskou animaci a tradiční sekce typu půlnoční animace, filmy nominované na cenu Cartoon d'Or, Bilance či pro děti Animo TV. A noho dalšího...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Anifilm 2016

Ubytování U Pancířů (na Třeboňsku)   Františkov (20 km od Třeboně)

Relax pro cyklisty a turisty. V domě je bazén s teplou slanou vodou (30m2) a finská sauna.

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.