Festival na Břehu 2024

Festival na Břehu 2024

Adresa:

Staňkov, Obecní kemp

Termín: 26.7.2024 (pátek) 27.7.2024
Vstupné:

zdarma

26čvc - 27čvc celý den

Žánr: festivalyhudební festival country folk rock


4. ročník Festivalu na Břehu 2024 s podtitulem „Rybníkářství“ proběhne 26.–27. 7. 2024.

V Obecním kempu obce Staňkov se už v pátek 26. července představí skupiny Jen tak tak a BIOPOP. Páteční večer však proběhne nejen ve znamení dobré hudby, ale také s promítáním. Film „Výlov“ návštěvníkům poskytne zajímavý, tak trochu jiný, ale unikátní pohled na Staňkovský rybník. Místní historik a stálý festivalový spolupracovník Jaroslav Papáček zdigitalizoval a sestříhal tuto událost natočenou Martinem Flaškou v roce 2000. Chybět nebude ani výstava, která zmapuje historii Staňkova.

Mimořádně bohatý program bude také v sobotu 27. července. Připravena bude expozice „Rybářského muzea“, kterou na celý festival připravují studenti rybářství ze SŠRV Třeboň. O historii a současnosti rybníkářství v jižních Čechách a především na Třeboňsku, se dozvíte od předsedy představenstva Rybářství Třeboň Jana Hůdy, který je připraven odpovídat také na otázky od návštěvníků festivalu.

Hlavním bodem sobotního programu jsou vystoupení kapel Antikvartet Dušana Vančury, Rybníkáři, Tom Tones, Epydemye a Echoes. Předskokanem bude host Brian Macedo. Poslechnout si tak můžete country, bluegrass, folk i rock. Průvodcem pátečním i sobotním programem pak bude moderátor televize Nova a především staňkovský patriot Karel Kopeček.

Vstupné dobrovolné.

Hudební kluby - Jihočeský kraj Akce v obci Staňkov

Podobné akce