VVV Mezinárodní hudební mistrovské kurzy Slavonice 2023 pod vedením členů Vídeňských filharmoniků

VVV Mezinárodní hudební mistrovské kurzy Slavonice 2023 pod vedením členů Vídeňských filharmoniků

Adresa:

Slavonice

Termín: 18.8.2023 (pátek) 26.8.2023

Žánr: koncertykurz hudební kurz Slavonice


VVV- Mezinárodní hudební mistrovské kurzy Slavonice jsou určeny mladým umělcům stojícím na počátku jejich hudební kariéry v oborech housle, viola a violoncello. Cílem kurzů je objevování nadějných talentů a pomoci jim úspěšně se připravit na profesionální dráhu. Sedmidenní kurzy se budou konat v malebném renesančním městečku Slavonice na česko-moravsko-dolnorakouském pomezí a jejich výjimečnost spočívá v bezplatné účasti vybraných kandidátů (lekce a ubytování). Vybraní účastníci zaplatí pouze přihlašovací poplatek 1500 kč. V příjímacím procesu bude na základě zvukových a video nahrávek tým vyučujících vybírat dvacet nejlepších uchazečů, a to deset houslistů, pět violistů a pět violoncellistů ve věku 17-30 let. Během kurzů se budou účastníci zabývat nejen studiem sólových koncertů a orchestrálních partů (repertoár požadovaný u konkurzů), ale také hrou komorní hudby.

Program dne zahrnuje pro každého účastníka jednu hodinu individuální výuky a dvě hodiny výuky komorní hudby. Před začátkem kurzů tým lektorů sestaví z úspěšných kandidátů, resp. kandidátek pět komorních seskupení: čtyři smyčcová kvarteta a jedno klavírní kvinteto. V rámci kurzů rovněž nabízíme bezplatnou pasivní účast pro učitele z okolních hudebních škol na obou stranách česko-rakouského pomezí.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Jihočeský kraj Akce v obci Slavonice

Podobné akce