Vorařský den

Vorařský den

Termín: 11.9.2021
Vstupné:

v rámci vstupného do muzea

11září sobota 09:00

Žánr: ostatní akce


Zámek Ohrada ve spolupráci se spolkem Vltavan v Purkarci pořádá dne 11.9.2021 Vorařský den, tradiční akci oslavující plavecké řemeslo. Členové spolku si pro návštěvníky připravili jak přednášky, tak i ukázky vorařského řemesla a tvořivou dílnu pro děti. V mysliveckém sále bude umístěna výstava sbírkových předmětů a plaveckých kronik ze sbírek NZM spolu s výstavou fotografií s tématikou voroplavby.

V 11hod. proběhne projekce fotografií „ Z lesů na vodu“. Letošní ročník je věnován osobnosti Václava Husy, poslednímu voraři v Čechách. Ve 13 hod. proběhne vzpomínkové pásmo rodiny, následně ve 14 hod. vystoupí Petr Putna a přátelé s hudební vzpomínkou na Václava Husu. Od 15 hod. zveme návštěvníky na vystoupení Pošumavské dudácké muziky. Cílem organizátorů je též představit zapomenutá a zanikající řemesla a formou ukázek je připomenout veřejnosti. Pozvaní řemeslníci ukáží návštěvníkům vázání provazů, předení na kolovrátku, tkaní, textilní techniky, výrobu keramiky na hrnčířském kruhu, pletení košíků, výrobu březových košťat, řezbářství, kovářství. Pro děti jsou připraveny tvořivé dílny s vázáním vorů, různé soutěže a kvízy. Nelze též opomenout lektorský program Voroplavba.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vorařský den

Wellness Hotel DiamantHluboká nad Vltavou (1 434 metrů)

Spa Hotel Vita ****České Budějovice (7.7 km)

Rodinný hotel BohemiaLomnice nad Lužnicí (22 km)

Doporučené akce na jihu Čech

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Penzion Kamínek Penzion Kamínek Nové Hrady (39.4 km)