Výstava třicet let památkové péče po pádu železné opony

Výstava třicet let památkové péče po pádu železné opony

Adresa:

Nové Hrady, Komenského 33

Termín: 26.7.2021 30.9.2021
Vstupné:

zdarma

26čvc - 30zář celý den

Žánr: výstavyhistorie fotografie


Výstava 30 let památkové péče po pádu železné opony vznikla v roce 2019 jako připomínka uplynulých třiceti let od sametové revoluce. Společenské změny, které pád komunistického režimu podnítil, se výrazně promítly i do stavu památkového fondu a systému péče o kulturní dědictví České republiky. Národní památkový ústav při této příležitosti připravil výstavu, která podává doposud nejkomplexnější obraz české památkové péče po roce 1989.

Na výstavních panelech autoři ukazují proměny stavu památkového fondu v průběhu let 1989–2019 pomocí archivních i současných fotografiích. Výstava je rozdělena do 22 témat, která představují stav technických, církevních či židovských památek, zřícenin, historických jader měst, archeologických památek, památek zahradního umění či moderní architektury 19. a 20. století.

Výstava byla slavnostně představena v Národní technické knihovně v Praze, kde byla k vidění od 19. listopadu do konce prosince 2019. Putovní výstava byla naposledy prezentována v Knihovně města Hradce Králové, předtím si ji mohli prohlédnout zájemci ve Zlíně. Plánovaná prezentace výstavy v českobudějovické radnici v roce 2020 nebyla uskutečněna z důvodu nařízení vlády v důsledků šíření onemocnění Covid-19.

Otevírací doba

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava třicet let...

Vratislavský DůmTřeboň (23.9 km)

Relax Park TřeboňTřeboň (23.9 km)

Spa Hotel Vita ****České Budějovice (30.7 km)

Doporučené akce na jihu Čech

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Penzion Kamínek Penzion Kamínek Nové Hrady (5.2 km)