Výstava Michaela Rittsteina v Egon Schiele Art Centru

Výstava Michaela Rittsteina v Egon Schiele Art Centru

Termín: 29.5.2021 30.1.2022
Vstupné:

200

29kvě - 30led celý den

Žánr: výstavy


Výběr z dosud málo viděných i nikdy nevystavovaných obrazů českého malíře a emeritního profesora pražské Akademie výtvarných umění Michaela Rittsteina, je možné aktuálně zhlédnout v Egon Schiele Art Centru v Českém Krumlově v rámci výstavy nazvané Nuže... Výstava zaujme návštěvníky nejen svou jedinečnou atmosférou, o kterou se postaralo Egon Schiele Art Centrum, ale především desítkami děl od 70. let až do současnosti. Na plátnech nebude ani tentokrát nouze o barvy a groteskní nadsázku.

Veřejnost se tak může těšit na známé "výjevy z panelákových bytů", ale i poslední fantaskní obrazy z období pandemie, které autor strávil na šumavském venkově. Právě tady vznikají jeho díla nejčastěji. A co je jejich motivem? Zdroji inspirace Michaela Rittsteina jsou prostředí hromadné dopravy, koupališť, venkovských hospod i lidských příbytků. "Do autorových děl vstupují klid venkova i atmosféra pulzující metropole. Jeho expresivní malířské záznamy vyhrocené groteskní nadsázkou až na hranici absurdity v sobě skrývají postřehy o komplikovanosti mezilidských vztahů," uvádí Petr Mach, kurátor předchozí úspěšné autorovy retrospektivy v Jízdárně Pražského hradu. Vstupné: 200 Kč/studenti a hendikepovaní 100 Kč/senioři nad 65 let 150 Kč/děti 6-15 let 50 Kč/děti do 6 let zdarma.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Český Krumlov Akce v obci Český Krumlov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava Michaela...

Krumlovská pohádkaÄŚeskĂ˝ Krumlov (34 metrů)

Penzion Alt StraningerÄŚeskĂ˝ Krumlov (40 metrů)

Hotel Ĺ vamberskĂ˝ dĹŻmÄŚeskĂ˝ Krumlov (48 metrů)