Makerday v Českých Budějovicích

Adresa:

České Budějovice, Nám. Otakara Přemysla II.

Termín: 26.6.2021
Vstupné:

Zdarma

26červen sobota 10:00

Žánr: ostatní akce


Kutilové, stavitelé, programátoři, technici a umělci… zbystřete! V sobotu 26. června se Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích stane rájem pro všechny kutily, mladé umělce, inženýry a programátory a všechny lidi se zájmem o výtvarné umění, vědu a techniku. Vstup je pro všechny ZDARMA a koná se za každého počasí.

Objevárium MAKERDAY nabídne přes 20 různých aktivit, jednorázových dílen a workshopů. Mezi oblíbené aktivity budou jistě patřit inženýrské aktivity Leonardium, jež jsou součástí úspěšné interaktivní výstavy Leonardo. Mladí návštěvníci si mohou vyzkoušet kuličkové dráhy, objeví zákony hydrauliky, mechaniky nebo si vyzkouší velké stavebnice. Nejmenší zájemci o robotiku si mohou hrát třeba s jednoduše programovatelnými včelími roboty. Biologické centrum, které je jedním z partnerů MAKERDAY, si přiveze vlastní karavan s mobilní laboratoří, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet některé biologické experimenty. Kdo má raději práci se dřevem, může si procvičit řezání, šroubování, zatloukání hřebíků nebo lepení. Vyrobené malé předměty si samozřejmě mohou návštěvníci odnést domů. MAKERDAY nabídne i mnoho uměleckých a výtvarných aktivit. Návštěvníci si mohou vyzkoušet šití z kousků látek, velmi oblíbenou aktivitou bude i kreslení světlem. Chybět nebudou ani oblíbené obří bubliny. MAKERDAY proběhne v Českých Budějovicích na Náměstí Otakara Přemysla II. v sobotu 26.6. od 10.00 do 18.00 hodin.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - České Budějovice Akce v obci České Budějovice

Podobné akce