ProART: Kreativní psaní s Irenou Douskovou

Adresa:

Slavonice, Na Potoku 629

Termín: 25.7.2021 (neděle) 28.7.2021

25čvc - 28čvc celý den

Žánr: ProARTfestivaltanecdivadlo


XVIII. ProART Festival 2021

Poslechněte si podcastový rozhovor s ředitelem festivalu Martinem Dvořákem! 

BRNO 22. - 24. 7.

SLAVONICE 25. - 28. 7.2021 15.00-18.30, Spolkový dům

Tvůrčí psaní s Irenou Doskouvou

"Psaní jako cesta k sobě, psaní jako cesta do neznáma. Je anebo není to totéž? Ráda vás na ní kousek doprovodím. Budeme psát, budeme se bavit o tom, jak a proč to vůbec dělat, co by vám mohlo být k užitku, a o čemkoli, co vás zajímá. Výsledkem by měly být vaše povídky a jejich závěrečné společné čtení. Kurz tvůrčího psaní bude i pro mě novou zkušeností. Věřím, že zajímavou a obohacující. Těším se na vás!" Irena Dousková

Workshop je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti. S sebou si můžete vzít, to co doma píšete do šuplíku, ale pokud nic nemáte, počítá se s prací na workshopu. 

Irena Dousková se narodila 18. 8.1964 v Příbrami. Od roku 1976 žije v Praze. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, právnické profesi se ale nikdy nevěnovala. Vystřídala různá zaměstnání, nejčastěji pracovala jako novinářka (např. Metropolitan, Svobodný hlas, MF Dnes, Hatikva, Maskil). V posledních letech je na volné noze. Píše prózu i poezii, příležitostně spolupracuje s divadlem.
Výběr z díla: Hrdý Budžes (1998 Hynek, 2002 Petrov), Oněgin byl Rusák (2006 Druhé město), O bílých slonech (2008 Druhé město), Medvědí tanec (2014 Druh město), Rakvičky (2018 Druhé město). Románu Hrdý Budžes se prodalo přes sto tisíc výtisků.
Podle knih Hrdý Budžes, Oněgin byl Rusák a Darda vznikla na základě autorčiny dramatizace úspěšná divadelní představení.
Její knihy byly dosud přeloženy do čtrnácti jazyků (např. angličtina, němčina, ruština, maďarština, polština, turečtina, španělština atd.)

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce ProART: Kreativní...

Apartmány na TrojmezĂ­Slavonice (58 metrů)

Apartmány pod věžíSlavonice (138 metrů)

Hotel BesĂ­dkaSlavonice (184 metrů)