ProART:Současný tanec a taneční divadlo s živou hudbou

ProART:Současný tanec a taneční divadlo s živou hudbou

Adresa:

Slavonice, Na Potoku 629

Termín: 25.7.2021 (neděle) 28.7.2021
Vstupné:

2400

25čvc - 28čvc celý den

Žánr: ProARTfestivaltanecdivadlo


XVIII. ProART Festival 2021

Poslechněte si podcastový rozhovor s ředitelem festivalu Martinem Dvořákem! 

TANEC - HERECTVÍ - ZPĚV - HUDBA - PSANÍ - FOTO - AUDIO - VIDEO

Motto: "Uměním proměňuj, formuj a povznášej sebe i druhé."

Současný tanec a taneční divadlo pod vedením Martina Dvořáka a Leonie Wahl v termínu 25.7.-28.7.2021 9.30 - 13.30 ve Slavonicích ve Spolkovém domě. 

Hodina se skládá z úvodního rozehřátí a následného cvičení na uchopení rovnováhy, kreativity pohybových impulzů, využívání váhy a práce se zemí. Snahou není jen práce s formou, nýbrž uvědomování si sebe a tohoto procesu pozorování samotného. Cítění těla v prostoru, objevování jeho dynamických možností ke zjednodušení a osvobození pohybu. Hodina je založena na zkušenostech s odlišnými styly contemporary, moderních technik Graham a Limon, release, včetně floorwork a jógy. Fokus je na klouby a na ekonomické využití pohybu skrz analýzu směru, uvědomění si sekvencování-rozkládání pohybu, impulzů a plynulosti. Součástí je rovněž využití centra těla a vnitřních svalů ve smyslu usnadnění práce s energií a silou. Se silným centrem těla se můžeme hýbat plynule a ekonomicky na všech úrovních. Dalším bodem hodiny je vertikální pohyb: klouby, chodidla, nohy, ruce, páteř, zapojení Release techniky skrz specifický pohybový materiál. Posledním zastavením je pasáž zaměřená na pohyb do prostoru, změnu směrů a úrovní, využívání impulzů, sekvencování, toku a stavby závěrečné pohybové fráze. Celou hodinu zakončíme strečingem, abychom předešli zranění.

Workshop je určený pro všechny typy pokročilosti - i pro úplné začátečníky. Dle toho se bude lekce odvíjet. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce ProART:Současný tanec...

Apartmány na TrojmezĂ­Slavonice (58 metrů)

Apartmány pod věžíSlavonice (138 metrů)

Hotel BesĂ­dkaSlavonice (184 metrů)