Co vzniká mimo kruh? Odpověď na tuto otázku zodpoví 29. ročník Mezinárodního sympozia keramiky v Bechyni, který tentokrát tematizuje keramiku jako materiál současného umění.  Jedno z nejstarších sympozií na světě si letos klade za cíl zkoumat mediální přesahy, vystoupit ze zažitých hranic oboru a přitom zachovat respekt k povaze a specificitě materiálu. Přivítá šest umělců, kteří na médium nahlíží z jiné perspektivy. Mezi nimi italského účastníka Benátského bienále z roku 2017 Salvatora Arancia nebo japonského umělce Naa Matsunagu, který ve své tvorbě kombinuje keramickou hlínu se dřevem a malbou.

Měsíc společného tvoření na Střední uměleckoprůmyslové škole v Bechyni odstartuje 16. července a vyvrcholí 14. srpna vernisáží výsledných uměleckých děl. 

Mezinárodní sympozium keramiky Bechyně je výjimečné tím, že se od svého založení v roce 1966 pořádá bez přerušení. Platforma pro pravidelná setkávání umělců ze všech koutů světa ponechávala účastníkům volnost ve volbě témat i materiálů a dala tak vzniknout uměleckým experimentům, plastikám a sochařským unikátům. 

Místo konání: Střední uměleckoprůmyslová škola v Bechyni, Alšova jihočeská galerie – Mezinárodní muzeum keramiky, Bechyně

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mezinárodní sympozium...

Hotel PanskáBechynÄ› (281 metrů)

Apartmán BechynÄ› - Michalská 319BechynÄ› (409 metrů)

Chalupa BechynÄ›BechynÄ› (534 metrů)