Petr Hájek Architekti - Principy

Petr Hájek Architekti - Principy

Termín: 10.9.2020 11.10.2020

10zář - 11říj celý den

Žánr: výstavyarchitektura galerie České Budějovice


Architekt Petr Hájek, představující se na přelomu léta a podzimu v českobudějovickém Domě umění patří mezi špičku domácí architektonické scény. Je znám jako jeden z mála neúnavných „experimentátorů“, který na jedné straně neustále zkoumá, kam je dnes možné architekturu posouvat, ale stejně tak se u něho setkáváme s citem pro kontext k danému místu.

Pro českobudějovickou výstavu Principy připravil Petr Hájek se svými kolegy projekt, kterým odkrývá svůj velice vřelý vztah k již zmiňovanému experimentování.

PRINCIPY (tedy základní a obecně uznávané myšlenkové východisko, zásada, pravidlo, které se nedokazuje, ale z něhož lze chápat nebo odvozovat další důsledky pro jednání nebo poznání) se stávají nejen názvem, ale i stěžejním tématem výstavy.

Architektura inspirovaná principy optiky a akustiky je přístupná 24 hodin denně skrze pohled do tří výstavních prostorů zprostředkovaných trojicí 7 metrů vysokých periskopů umístěných v prostoru náměstí. Prostory galerie pak okupují rozměrné modely představující Sál Karlovarského symfonického orchestru, Dům periskop a Muzeum filmu. Do výstavy byl přizván také malíř Josef Duchan, jehož dílo vychází z obdobných inspiračních zdrojů.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - České Budějovice Akce v obci České Budějovice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Petr Hájek Architekti -...

Spa Hotel Vita ****České Budějovice (775 metrů)

Wellness Hotel DiamantHluboká nad Vltavou (8.9 km)

Relax Park TřeboňTřeboň (20.3 km)