Norsko - bohatá a krásná země

Norsko - bohatá a krásná země

Adresa:

Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec

Termín: 22.3.2021 v 18:00 hod. (pondělí)
Vstupné:

100 Kč

22březen pondělí 18:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


O AKCI „NORSKO - BOHATÁ A KRÁSNÁ ZEMĚ, PŘEDNÁŠÍ FOTOGRAF A CESTOVATEL VÁCLAV BACOVSKÝ“

Norsko je země nekonečně dlouhého pobřeží s hlubokými fjordy a nespočtem velkých i malých ostrůvků. Skandinávské pohoří zde vystupuje přímo z moře a na mnoha místech jsou pokryty stálou sněhovou pokrývkou nebo dokonce mohutnými ledovci. Dravé řeky padají často do strmých údolí a vytváří desítky úchvatných vodopádů. Přírodní bohatství Norska je takřka nevyčerpatelné. Norsko, kdysi země vikingů, je dodnes národem mořeplavců. Společně se podíváme na příběhy slavných polárníků, jako byli Roald Amundsen nebo Fridtjof Nansen. Navíc tato kdysi agrární země v půlce dvacátého století objevila velké zásoby ropy a zemního plynu.

Jak se norská společnost s tímto bohatstvím vyrovnala? Jak funguje zdejší sociální stát? Je pro Norsko výhodné být mimo EU? Jakým výzvám tato země v posledních letech čelí?

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Jindřichův Hradec Akce v obci Jindřichův Hradec

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Norsko - bohatá a...

Relax Park TřeboňTřeboň (2 km)

Vratislavský DůmTřeboň (2.6 km)

Rodinný hotel BohemiaLomnice nad Lužnicí (10.8 km)